Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Boski w Zarządzie Województwa Śląskiego

Od lewej: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i nowy członek Zarządu Województwa Śląskiego – Grzegorz Boski. Fot. UMWŚ

Podczas wczorajszej (30 stycznia) sesji Sejmiku Województwa Śląskiego wybrano piątego członka Zarządu Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, że 21 listopada doszło do rewolucji w Sejmiku i przejęcia władzy przez KO, Ruch Samorządowy – Tak! Dla Polski, PSL i Lewicę. Oprócz zmiany przewodniczącego Sejmiku dokonano „czystek” w Zarządzie Województwa Śląskiego. Pozostał jedynie marszałek Jakub Chełstowski, który zmienił barwy z PiS na Ruch Samorządowy – Tak! Dla Polski. Nowymi wicemarszałkami zostali Anna Jedynak i Łukasz Czopik, a członkiem zarządu Krzysztof Klimosz. W porównaniu do poprzedniego zarządu wolny pozostawał stołek po jeszcze jednym członku zarządu. Na wczorajszej sesji Sejmiku radni zadecydowali o wyborze Grzegorza Boskiego (PSL). Za było 26 radnych, a przeciw 14. Grzegorz Boski to lider PSL w Częstochowie. Przez lata kierował Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. W ostatnich latach pracował w częstochowskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiki
Wiki
1 rok temu

Nieformalna partia TKM („Teraz, ku*wa, my”) – to obrazowe określenie stosunków panujących w polskiej polityce. Nazwa nawiązuje do podejścia lidera, gdy zwycięska partia polityczna obsadza stanowiska, kierując się podziałem na „my” i „oni” (mianowani przez poprzednią rządzącą partię), a nie względami merytorycznymi.

taka prawda
taka prawda
1 rok temu

Chełstowski? To ten co się sprzedał za stanowisko w radzie nadzorczej Energetyki Opole?

to tamten
to tamten
1 rok temu
Reply to  taka prawda

zapatrzył się na kałużę

sts
sts
1 rok temu

Czyścić z pisiurów samorządy,czyścić,aż do spodu.

BB
BB
1 rok temu

Chelstowski w nowym ugrupowaniu Tak Dla Koryta

będzie czyściej?
będzie czyściej?
1 rok temu

Rzeczywiście boski awans z pracownika ośrodka ruchu drogowego na członka zarządu, lojalność obowiązkowa.