Sport Wadowice

Brąz na planszy

Szymon Hajduk z trenerem Eugeniuszem Olesiakiem. Fot. Archiwum Klubu Szermierzy Szpada Wadowice.

W rozegranych w Konopiskach szermierczych mistrzostwach Polski młodzików, brązowy medal wywalczył reprezentant Klubu Szermierzy Szpada Wadowice.

Spośród trzech zawodników Szpady na najwyższym miejscu uplasował się Szymon Hajduk, zdobywając brązowy medal. – Po czterech latach przerwy wracamy na podium w mistrzostwach Polski – nie ukrywa satysfakcji Eugeniusz Olesiak, trener wadowickich szermierzy. – Poprzedni medal wywalczył Szymon Wodniak, zdobywając również brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży. Hajduk był bliski cenniejszego trofeum, bowiem w półfinale prowadził 10:9. Ostanie pchnięcia należały jednak do rywala – wyjaśnia szkoleniowiec, mający za sobą między innymi 5 lat pracy w Mediolanie w szkole Eduarda Mangiarottiego, szermierza wszechczasów.

W Konopiskach wadowicki klub obok Hajduka reprezentowali również Adrian Burdek i Karol Niedziela. W klasyfikacji drużynowej „Szpada” zajęła 10 miejsce wśród 15 zespołów. – Adrian i Karol to młodzi chłopcy, dopiero rozpoczynający przygodę ze szpadą. Na mistrzostwa Polski pojechali by zdobyć doświadczenie – dodaje trener Olesiak.