Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Bronów: Solarna ławka ze stacją napraw rowerów

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Bronowie zainstalowano ławkę solarną i Samoobsługową Stację Naprawy Rowerów.

Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach na ławce można nie tylko usiąść i odpocząć, ale także naładować urządzenia mobilnego takie jak telefon, tablet czy laptop za pomocą łączy USB. Ławka posiada wbudowane akumulatory, które ładowane są przez moduły solarne, wykonane ze szkła hartowanego. Z ławki można korzystać zarówno w dzień, jak i nocą, bo czas  pracy urządzenia bez słońca wynosi 72 godziny. Co ważne cała konstrukcja wykonana jest z odpornej stali i ławce nie straszny jest deszcz oraz mrozy do minus 20 stopni czy upały do plus 50 stopni.

W kompleksie powstała również Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów, która wyposażona jest w stacjonarną ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe, a także narzędzia rowerowe do niezbędnych napraw.

Umieszczono również QR CODE, który umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Ile kosztowała ławka UM? Kto będzie naprawiał ławkę ze stacją naprawy rowerów a może jak się zepsuje (zdekompletuje) to tak zostanie?