Wydarzenia Cieszyn

Brunch biznesowy w Ustroniu. Celem informacje i pomoc dla przedsiębiorców

Fot. Michał Cichy

Biznesmeni “spod Czantorii” mieli możliwość spotkać się dziś z przedstawicielami ważnych krajowych instytucji, powołanych dla wspierania przedsiębiorczości.

Stowarzyszenie Projekt Ustroń zorganizował brunch biznesowy, podczas którego – na zaproszenie burmistrza Przemysława Korcza – wystąpili przedstawiciele: Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedstawili oni zebranym przedsiębiorcom z Ustronia główne zasady i cele funkcjonowania swoich instytucji, szczególnie akcentując te obszary, w których KSSE i PAIiR mogłyby okazać się dla przedsiębiorców pomocne. Po pierwszej części – oficjalnej i formalnej – przyszedł czas na rozmowy kuluarowe.

– Ustroń jako miasto, ale i jako współorganizator tego spotkania, ma szanse znacznie z niego skorzystać. Zależy nam na rozwoju ustrońskich przedsiębiorstw i to spotkanie miało na celu pomóc im. Mamy w naszym mieście wiele podmiotów gospodarczych, które są przedsiębiorstwami bardzo rozpoznawalnymi, znanymi zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym i każde spotkanie, każda informacja, która przysłuży się im, przysłuży się też Ustroniowi, na czym mnie, jako jego burmistrzowi zależy. Mamy nadzieję, że po części oficjalne, wyjaśniającej, dojdzie do spotkań indywidualnych naszych przedsiębiorców z przedstawicielami Krajowej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – powiedział nam burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
As Pik
As Pik
3 miesięcy temu

Do puki donald i koalicja 13 grudnia jest u sterów nie będzie żadnych inwestycji.
Chyba że zainwestują w kuwety dla swoich tłustych kotów.
Tak upolitycznione Polski nie było nawet za Jaruzelskiego

aż strach
aż strach
3 miesięcy temu
Reply to  As Pik

Od “Dopóki” trzeba rozpocząć “prawdziwość”.