Na sygnale Żywiec

Brutalnie skatowany przez trzech oprychów

Policjanci z Żywca zatrzymali i rozliczyli z przestępczej działalności trzech mieszkańców miasta, którzy na ulicy napadli na bezbronnego młodego mężczyznę, a byli wyjątkowo brutalni.

Do wszystkiego doszło w nocy z piątku na sobotę na jednym z żywieckich osiedli trzech mężczyzn zaatakowało niewinnego przechodnia. Mężczyzna otrzymał sporo ciosów, a gdy się przewrócił sprawcy okładali go po twarzy i kopali w głowę. Na koniec zabrali mu dowód osobisty, prawo jazdy, gotówkę, oraz sprzęt muzyczny. Uciekli pozostawiając go leżącego na ziemi.

Policjanci nie dawali za wygraną i w końcu ich upór zaowocował sukcesem. Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy miasta, jeden w wieku – 22 lat, natomiast pozostali dwaj to 15-latkowie. Wszyscy wpadli w ręce policjantów. Jakby tego było mało, dwaj nieletni tej samej nocy włamali się do lokalu gastronomicznego i ukradli gotówkę.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. O losie dwóch młodszych zadecyduje Sąd Rodzinny. Pełnoletni sprawca rozboju decyzją prokuratora trafili pod policyjny dozór. Za  rozbój  grozi nawet do 12 lat więzienia.

google_news