Wydarzenia Oświęcim

Brzeszcze, Oświęcim: Miliony na rowerową ścieżkę

Fot. UG w Brzeszczach

Powstaje ścieżka rowerowa wiodąca przez miejsca pamięci związane z obozem koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Pierwszy etap inwestycji rozpoczęto w Brzeszczach na odcinku od ulicy Klonowej do Dąbrowskiego. Ta część trasy ma być gotowa jeszcze przed końcem tego roku. Całość będzie ukończona w roku 2020, kiedy to powstaną fragmenty ścieżki w Jawiszowicach i na Zasolu. Koszt przedsięwzięcia wynosi 11,7 mln złotych, z czego 6,9 mln zł pochodzić będzie z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy . W
Jerzy . W
5 lat temu

Ne polecam kostek na ścieżce rowerowej jak widzimy na powyższym zdjęciu na chodniku dla pieszych . Według mnie nie zawsze można przejechać bezpiecznie po kostkach pojazdem jednośladowym . Ja bynajmniej mam problemy aby się poruszać swobodnie pojazdem jednośladowym w centrum Oświęcimia oraz poza centrum Oświęcimia . Dużo też zależy od opon rowerowych w danym pojeździe jednośladowym .

Baca
Baca
5 lat temu
Reply to  Jerzy . W

A jaki pan nie ma problemu wiecznie się pan czepia wszystkiego taki mądrala z pana że HEJ!!!

Jerzy . W
Jerzy . W
5 lat temu

Polecam taką ścieżkę rowerową jak jest na trasie 948 od Bielan w kierunku Kęt według mnie spełnia wszelkie kryteria aby swobodnie się poruszać pojazdem jednośladowym. Według mnie nawet mogą w sytuacji krytycznej przejechać służbowymi samochodami służby mundurowe .