Wydarzenia Wadowice

Brzeźnica: Medale za miłość

Fot. Edyta Łepkowska

Pół wieku temu wypowiedzieli sakramentalne „tak”, z nadzieją i radością patrząc w przyszłość. Wspólne życie nie zawsze było tak różowe, jak wtedy sądzili, ale przetrwali wszystkie przeciwności losu – dzięki temu, że wspierali się nawzajem. Teraz hucznie świętowali złote gody, z rozrzewnieniem wspominając dzień zaślubin.

 

W tym roku w gminie Brzeźnica 27 par obchodziło pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Wszyscy jubilaci, którym zdrowie dopisało, spotkali się w niedzielę, 9 grudnia na uroczystości zorganizowanej dla nich przez wójta Bogusława Antosa i Urząd Stanu Cywilnego. Najpierw uczestniczyli w nabożeństwie w kościele parafialnym w Brzeźnicy, a następnie zebrali się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w tej samej miejscowości, gdzie zostali ugoszczeni iście po królewsku. Otrzymali tam nadane im przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i wysłuchali recitalu Małgorzaty Szybisty.

 

Tegoroczni jubilaci to: Maria i Tadeusz Antosowie, Janina i Ryszard Ciepli, Zuzanna i Józef Ignacykowie, Maria i Kazimierz Wawrowie, Elżbieta i Marian Woźniczkowie, Maria i Józef Żurkowie (wszyscy z Brzeźnicy); Halina i Adam Kołodziejowie, Stanisława i Jan Gierkowie, Maria i Franciszek Koziołowie, Emilia i Stanisław Michalcowie, Wanda i Konstanty Przewoźniakowie (z Łączan); Zofia i Józef Baranowie, Maria i Zdzisław Kucharczykowie, Władysława i Andrzej Malisiewiczowie (z Paszkówki); Maria i Włodzimierz Ciepli, Janina i Jan Juchowie, Józefa i Jan Zającowie (z Marcyporęby); Maria i Edward Braniowie, Kazimiera i Kazimierz Pytlowie (z Tłuczani); Helena i Kazimierz Ciężadlikowie, Janina i Mieczysław Jeziorowie (z Sosnowic); Rozalia i Stanisław Michalikowie, Zofia i Zdzisław Senderowie (z Kossowej); Krystyna i Antoni Śliwowie z Bęczyna; Halina i Bronisław Wróblewscy z Chrząstowic; Irena i Franciszek Koźbielakowie z Kopytówki; Krystyna i Tadeusz Sikorowie z Nowych Dworów.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
1 rok temu

W tytule chyba bardziej medale za wytrwałość lub za przetrwanie jak dalej jest powiedziane.