E-edukacja Wadowice Oświęcim

Brzeźnica: Rekordowe targi

Z roku na rok przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych wykazują się coraz większą pomysłowością w przyciąganiu nowych uczniów. Dwoją się i troją, by zainteresować młodzież poszczególnymi kierunkami kształcenia. Było to doskonale widoczne podczas V Targów Edukacyjnych zorganizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy.

Stoiska poszczególnych placówek wabiły intrygującymi urządzeniami, smakołykami, pokazami fryzjerskimi, a nawet żywymi zwierzętami. Każdy gimnazjalista mógł się przez chwilę poczuć jak kierowca, siadając za kółkiem symulatora jazdy samochodem przy stanowisku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Dziewczęta z Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze częstowały wszystkich przygotowywanymi na poczekaniu pysznymi koktajlami owocowymi o intrygujących nazwach (na przykład Pomarańczowy Dynamit czy Truskawkowy Raj). Uczniowie Technikum Mundurowego w Wadowicach oraz klasy wojskowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej pokazywali gimnazjalistom, jak rozkładać i składać broń palną.

Ofertę zaprezentowało 19 szkół z czterech powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego, krakowskiego oraz miasta Krakowa. Było ich więcej niż w którejkolwiek z poprzednich edycji targów. Stolicę Małopolski również reprezentowała w tym roku rekordowa ilość placówek – 8.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

google_news