E-edukacja Wadowice

Brzeźnica: Szkoły wabiły uczniów

Fot. Edyta Łepkowska

Stoiska liceów, techników i szkół branżowych zadziwiły młodzież, która odwiedziła VI Targi Edukacyjne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy. Każde kusiło uczniów na wszelkie możliwe sposoby, wykorzystując w tym celu smakołyki, pokazy fryzjerskie, urządzenia elektroniczne, a nawet… broń palną.

 

Od września do pierwszych klas szkół średnich pójdzie dwa razy więcej młodzieży niż zazwyczaj – ostatni rocznik gimnazjalistów i ósmoklasiści z podstawówek. Mimo spodziewanego oblężenia, placówki nie zaniechały walki o uczniów. Wydaje się nawet, że wabią ich jeszcze aktywniej niż w poprzednich latach. Na tegorocznych targach ofertę zaprezentowało 19 szkół z czterech powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego, krakowskiego i miasta Krakowa. Największym powodzeniem cieszyły się stoiska z nietuzinkowymi atrakcjami. Oblegany był na przykład symulator jazdy samochodem należący do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Wielu gimnazjalistów i ósmoklasistów wróciło do domu z żołądkami pełnymi frykasów z kilku stoisk oraz fryzurami podrasowanymi przez uczennice wadowickiego Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

 

W czasie imprezy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój wymarzony zawód”, w którym brała udział młodzież z podstawówek i gimnazjów zaproszonych na targi. Pierwszą nagrodę zdobyła Roksana Bajda, drugą Nikola Kozłowska, a trzecią Weronika Machaczka.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o