Bielsko-Biała Na sygnale

Buczkowice: Ratownicy medyczni zatrzymali pijanego kierowcę

Fot. Policja

Jak się okazuje ratownicy medyczni są niezwykle czujni. Kilka dni temu zatrzymali w Buczkowicach kierowcę, który miał ponad dwa promile alkoholu!

Załoga karetki transportowej Bielskiego Pogotowia Ratunkowego jechała ulicą Bielską w Buczkowicach. W pewnym momencie ich uwagę przykuło audi, które jechało od lewej do prawej krawędzi jezdni. Wszystko wskazywało na to, że kierowca tego auta może być pijany lub potrzebować pomocy medycznej.

Medycy powiadomili dyspozytora o sytuacji i postanowili zatrzymać samochód, aby sprawdzić, co jest powodem niepokojącego sposobu jazdy kierowcy oraz czy nie potrzebuje on pomocy medycznej. Kiedy podeszli do szoferki okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest kompletnie nietrzeźwy. Ratownicy zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę i ujęli nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Następnie wezwali patrol policji. Kiedy na miejsce dojechali mundurowi z Komisariatu Policji w Szczyrku, to sprawdzili stan trzeźwości 35-latka. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło to, co wcześniej było widać „gołym okiem”. Mieszkaniec powiatu łęczyńskiego wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło też na jaw, że prowadził audi nie mając do tego uprawnień – informuje bielska policja.

Pojazd odholowano na policyjny parking, a mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Za jazdę po pijanemu i bez uprawnień grozi mu nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
4 dni temu

Dlaczego sensacja cała masa przykładów co ludzie zatrzymują ja sam 2 razy oddałem pijaka w rece policji i nikt nie wiedział normalka tak zrobi każdy myślący Polak.

Oset
Oset
7 dni temu

Skąd płynie przykład

Arek Barek
Arek Barek
6 dni temu
Reply to  Oset

Przykład płynie z góry

Drobnoustrój
Drobnoustrój
4 dni temu
Reply to  Arek Barek

Przykład z prądem wody płynie