Wydarzenia Bielsko-Biała

Budżet obywatelski 2021 – ostra weryfikacja projektów

Fot. Marcin Płużek

Urząd Miejski w Bielsku-Białej opublikował zweryfikowaną listę projektów zgłoszonych przez bielszczan do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Spośród 69 zgłoszonych i wstępnie zaakceptowanych propozycji do dalszego etapu urzędnicy dopuścili 51. „Najgorzej” sprawy się mają jeśli chodzi o projekty o charakterze ogólnomiejskim.  Z 17 zgłoszonych projektów na liście zostało tylko 5!

Weryfikacji dokonali urzędnicy poszczególnych (merytorycznych) wydziałów bielskiego ratusza . Sprawdzili – mówiąc w uproszczeniu – czy dane przedsięwzięcie da się zrealizować za kwotę jaką dopuszczają zasady przyjęte w regulaminie oraz czy nie zachodzą inne przesłanki uniemożliwiające taką realizację w formule budżetu obywatelskiego. Projekty osiedlowe skonfrontowano dodatkowo z opiniami Rad Osiedli, których dany projekt dotyczył. Listę projektów wraz z uzasadnieniami komisji weryfikacyjnej można znaleźć tutaj

Sprawa nie jest jeszcze całkiem przesądzona. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej pomysłodawcom odrzuconych propozycji przysługuje prawo do odwołania się od decyzji komisji weryfikacyjnej do prezydenta miasta (listownie na adres:  Urząd Miejski w Bielsku-Białej, plac Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała z dopiskiem Budżet Obywatelski Bielska-Białej 2021 – odwołanie lub w formie elektronicznej na adres poczty emaliowej  [email protected]). Muszą to jednak zrobić najpóźniej do 14 sierpnia.

Prezydent będzie miał potem 14 dni na ustosunkowanie się do złożonych odwołań. Dopiero po tym terminie ratusz ogłosi ostateczną lista projektów, która zostanie poddane pod głosowanie mieszkańców miasta.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments