Wydarzenia Cieszyn

Budżet obywatelski po ustrońsku

Fot. Krzysztof Marciniuk

Czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Ustroniu rozstrzygnięta. Inicjatywa ta od samego początku cieszy się powodzeniem pośród mieszkańców ustrońskich osiedli. Właśnie wybrali oni projekty do realizacji w 2020 roku.

Komisja powołana przez burmistrza miasta zweryfikowała i zaopiniowała zgłoszone projekty, które najpierw zostały opublikowane, a następnie poddane głosowaniu. W konkursowe szranki stanęły ostatecznie 23 projekty zgłoszone w dziewięciu osiedlach. Cztery w Nierodzimiu, po trzy w Ustroniu Dolnym i Ustroniu Górnym oraz na Zawodziu i Hermanicach. Polana i Lipowiec głosowały miały wybór spośród dwóch projekty, a Poniwiec i Ustroń Centrum postawiły z góry na jeden. Co zatem skierowano do realizacji na przyszły rok?

Hermanice – rozbudowa boiska do siatkówki plażowej. Lipowiec – nowoczesna pracownia multimedialna (Szkoła Podstawowa nr 5). Nierodzim – zostań szkolnym programistą (Szkoła Podstawowa nr 6) i Bezpieczni na Szóstkę (Przedszkole nr 6). Polana – plac zabaw dla dzieci w Dobce. Poniwiec – Aktywny Poniwiec, czyli kontynuacja zajęć rekreacyjno-sportowych na basenie. Ustroń Centrum – plac zabaw dla dzieci zlokalizowany przy ulicy M. Konopnickiej. Ustroń Dolny – świetlica Mały Świat Dziecka przy Szkole Podstawowej nr 2. Ustroń Górny – świetlica przy Szkole Podstawowej nr 1. Zawodzie – plac zabaw dla dzieci.

Podobnie jak w poprzednich edycjach na budżet obywatelski przeznaczono 360 000 zł. Na wszystkie projekty mieszkańcy oddali w sumie 1554 głosy, w tym było 85 głosów nieważnych.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments