Wydarzenia Sucha Beskidzka

Budzów: Wytrwali w przysiędze pół wieku (wideo)

Fot. Wojciech Ciomborowski

Przez lata prezydenci Polski mniej więcej w jednym okresie przyznawali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Ostatnio Andrzej Duda podpisuje wnioski sukcesywnie i ceremonii wręczania odznaczeń odbywają się przez cały rok. Dopiero teraz medale i listy gratulacyjne wręczono parom z gminy Budzów, które złote gody obchodziły w ubiegłym roku.

Włodarze gminy dostojnych jubilatów zaprosili do Domu Wiejskiego w Jachówce. Najpierw wszyscy obejrzeli świąteczno-okolicznościowe przedstawienie wystawione przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej, którzy rokrocznie uświetniają gminne obchody złotych godów. Następnie wójt gminy Jan Najdek złożył jubilatom życzenia, a także gratulacje z powodu wytrwania w przysiędze aż pół wieku. Na koniec części oficjalnej jubilatom wręczono medale, listy gratulacyjne oraz upominki. W trakcie spotkania nie zabrakło czasu na powspominanie dawnych czasów i rozmowy o zmianach jakie zaszły na przestrzeni półwiecza.

Jubileusz złotych godów obchodzili: Anna i Władysław Koziołkowie, Irena i Marian Sochowie (wszyscy z Baczyna), Władysława i Józef Celakowie, Marianna i Antoni Lenikowie, Zofia i Jan Malinowie, Stanisława i Józef Pająkowie (wszyscy z Bieńkówki), Józefa i Stanisław Bielowie, Helena i Marian Chrząszczowie, Monika i Józef Jaroszowie, Weronika i Józef Pieczarowie (wszyscy z Budzowa), Anna i Józef Dybowie, Maria i Jan Dzidkowie, Władysława i Jan Grudowie, Anna i Franciszek Kotowie (wszyscy z Palczy) oraz Stefania i Józef Wrzodkowie (z Zachełmnej).

 

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
7 miesięcy temu

Aha – chłop pewnie w życiu w sądzie nie był. Teraz już takich osiągnięć nie będzie.