Wydarzenia Cieszyn

Burmistrz Anna Grygierek w ministerstwie

Fot. z archiwum Anny Grygierek

Wczoraj Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, poprowadziła wraz z sekretarz stanu Marzeną Machałek obrady Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które odbywały się w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas posiedzenia debatowano m.in. o wysokości subwencji oświatowej dla jednostek samorządu terytorialnego w kontekście podwyżek płac nauczycielskich, a także wniosku o wprowadzenie do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego dwóch nowych zawodów: mechanika pojazdów kolejowych i technika taboru kolejowego. Wspólne posiedzenie przedstawicieli m.in. Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i organizacji zrzeszających władze samorządowe było także okazją do rozmów w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, a także organizacji kształcenia.

Warto dodać, że Anna Grygierek uczestniczy w obradach jako wiceprzewodnicząca Zarządu Związku Gmin Wiejskich.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Wiktor z tela Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiktor z tela
Gość
Wiktor z tela

Super Takich ludzi nam potrzeba co pracują dla innych nie tylko podlizywania się sławy pychy tablic marmurowych fotografii z każdą kliką rządzącą .