Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Burmistrz Czechowic-Dziedzic z absolutorium. Krytyka raportu o stanie gminy

Fot. UM w Czechowicach-Dziedzicach

28 czerwca odbyła się sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, podczas której podsumowano ubiegłoroczną pracę burmistrza i jego podwładnych.

Szef miasta przedstawił obowiązkowy raport o stanie gminy, który spotkał się z krytyką części radnych. Radna Justyna Rzepecka wytykała brak wskazania tam priorytetów. – Raport powinien być sformułowany w formie prostego listu, skierowanego do mieszkańców. A to rozbudowany zbiór statystyk zawierający urzędniczą nowomowę – stwierdziła. W podobny ton uderzył radny Łukasz Dobucki, narzekając choćby na skąpe informacje o stanie dróg. Nie rozumie, dlaczego nie wskazano żadnych możliwości poprawy i rozwoju.

Burmistrz Marian Błachut, odnosząc się do uwag radnych, dowodził, że raport nie jest dokumentem strategicznym, opisuje stan zastany i nie służy wyznaczaniu kierunków na przyszłość.

Ostatecznie, podczas kluczowych głosowań burmistrz żadnych problemów z akceptacją swoich działań nie miał. Za udzieleniem mu absolutorium głosowało 16 radnych, a tylko Mariusz Sekta i Justyna Rzepecka byli przeciw. Wcześniej, po rozpatrzeniu sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy (wraz z informacją o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego za 2021 rok), radni zatwierdzili również oba te dokumenty (16 radnych głosowało za, jeden się wstrzymał, a jeden był przeciw). Burmistrz uzyskał też wotum zaufania za ubiegły rok przy takim samym stosunku głosów, jak w przypadku absolutorium.

Więcej o burzliwej dyskusji podczas sesji absolutoryjnej wkrótce w tygodniku Kronika Beskidzka.
google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łańcuch
łańcuch
1 miesiąc temu

Kto na zdjęciu od lewej?

kajetan
kajetan
1 miesiąc temu

Niektórzy radni już prowadzą kampanię pod siebie, obudziwszy się przed wyborami. Nadarzyła się okazja do walenia w raport to to robią, szkoda że cały rok spali.

prawidłowo
prawidłowo
1 miesiąc temu
Reply to  kajetan

raportu nie było, robi się raz na rok.

jest jak jest
jest jak jest
1 miesiąc temu

To, że są głosy krytyczne do raportu, rzecz normalna. Lecz czy raport powinien być w formie prostego listu skierowanego do mieszkańców – wątpliwe, przecież mieszkańcy nie mają żadnego wpływu na to czy raport jest przyjmowany, raport robiony jest dla radnych i jest ujawniany mieszkańcom – w praktyce ot wszystko.