Wydarzenia

Burmistrz docenił przyjaciół kultury – nas też!

Fot. Zbigniew Smolik

Wczoraj wieczorem restauracja Zadoil w Białce zapełniła się osobami, którym kultura nie jest obca. Przybyli na zaproszenie burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Sali oraz dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej, którzy kolejny raz zorganizowali Spotkanie Przyjaciół Makowskiej Kultury.

Gości w znakomity nastrój wprowadził Robert Wiewióra z zespołem, który zaprezentował się w coverach znanych i lubianych polskich przebojów muzyki rockowej, ale nie tylko. Po koncercie głos zabrał włodarz gminy. Podziękował sponsorom nie tylko za wspieranie imprez organizowanych na terenie gminy, ale także za aktywne włączanie się w ich przygotowanie. Zauważył, że w tym roku cieszyły się one zdecydowanie większym zainteresowaniem publiczności niż w latach poprzednich. Dodał, że ma nadzieję, iż ta tendencja utrzyma się i w przyszłym roku widzów na koncertach, wystawach i pokazach będzie jeszcze więcej. Po tych  słowach przystąpił do wręczania okazałych szklanych statuetek z namalowanymi na nich kwitnącymi makami, bo i kultura makowska kwitnie. Trafiły one do 64 firm i instytucji. Jedna powędrowała do „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” i związanego z nią portalu beskidzka24.pl.

 

Fot. Zbigniew Smolik
navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aga
aga
3 lat temu

no to Franuś pokaż mi gazetę czy portal na naszej ziemi,które więcej pisza o kulturze lokalnej

Franuś
Franuś
3 lat temu
Reply to  aga

Nie pokażę bo nie o to chodzi. Czytaj uważnie o co chodzi w moim komentarzu. Wyjaśniam: aż 64 statuetek to za dużo, w wypowiedzi burmistrza po koncercie jest mowa o podziękowaniu tylko dla sponsorów. Być może, że w statucie przyznawania statuetki jest mowa nie tylko o sponsorach ale tego nie wiem z artykułu.
Niedawno redakcja odbierała także statuetkę od burmistrza Suchej Beskidzkiej i również nie bardzo wiadomo za co. Może to jest czysta sprawa…
Zgoda, dużo pisze kronika ale taka chyba powinność redakcyjna.

Franuś
Franuś
3 lat temu
Reply to  aga

Jeszcze inaczej odpowiem aga. Dużo pisać to jest podstawa ale oprócz tego jak pisać. Po otrzymaniu statuetki od burmistrza z Makowa, Suchej Beskidzkiej czy nie jest później zobowiązanie i zawahnięcie się jak napisać? Nie wypada krytycznie o burmistrzu, pracy Jego służb od którego dostało się statuetkę ale chyba nie na tym dziennikarstwo dobre polega.

Leon
Leon
3 lat temu

to burmistrz nazywa się Sal,panie redaktorze ? A jak jest dopełniacz od słowa Sala ? to jakoś tak z programu podstawowki

Franuś
Franuś
3 lat temu

64 statuetki to nie jest trochę dużo? Nie rozmydla się nagroda? Za co kronika dostała statuetkę? Za relacje z wydarzeń kulturalnych bo chyba nie za sponsorowanie?