Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Buszujący w rzepaku. „Krótkie historie z przewagą żółtego” na grodzieckim płocie

Zdjęcia: Ignacy50

Płot w Grodźcu raz po raz „opowiada” nowe historie. Tym razem wernisaż wystawy fotograficznej będzie tam miał pomysłodawca stworzenia tej niezwykłej galerii.

18 maja, w sobotę, o 18.00 w Grodźcu Zagórze zaplanowano wernisaż i spotkanie z autorem nowej wystawy. Nowy cykl fotograficzny artysty, skrywającego się pod pseudonimem Ignacy50, nosi tytuł „Krótkie historie z przewagą żółtego”. Po raz kolejny otwarcie wystawy uświetni muzyka na żywo.

Wspomniany kolor odnosi się do rzepaku, w którym buszował fotografik. – Oczywiście, za zgodą właściciela uprawy. Ta wystawa jest swego rodzaju rekordem produkcyjnym – od dnia sesji do powieszenia gotowej wystawy minęły trzy dni. To była bardzo spontaniczna decyzja – mówi autor.

Zobaczymy zdjęcia koni ze stada Gypsy Horses z Podolina. Ale w rzepaku byli też inni fotograficy, których na zdjęciach uwiecznił Ignacy50. – Coraz częściej jestem na plenerach „konnych”. I jest jak w starej anegdocie o samowarach z Tuły – jakbym tych koni nie fotografował, na zdjęciach są ludzie. Czym więcej wyjazdów, tym bardziej fascynują mnie fotografujący. Jest w nich pasja… – stwierdza fotografik.

Więcej o twórcy w artykule „Innych zdjęcia krzyczą, jego szepczą. Oto, co się dzieje, gdy Ignacy50 przechodzi z aparatem”.

google_news