Sport Wadowice

Buty były niepotrzebne

Zgodnie z tradycją rywalizowano boso, a o zwycięstwie decydował nie sprzęt lecz szybkość i zwinność.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, na parkiet sali gimnastycznej wybiegli uczniowie szkół podstawowych, by rywalizować w turnieju “O Najsprawniejszego Ucznia” w powiecie wadowickim. Gospodarzem 24. edycji turnieju była Szkoła Podstawowa w Dąbrówce. Do rywalizacji „na bosaka” organizowanej od blisko ćwierć wieku przez prof. Andrzeja Nowakowskiego (wadowiczanin, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego) wspieranego przez dyrekcje szkół, nauczycieli i samorządowców, stanęli uczniowie klas 4-6 reprezentujący SP w Dąbrówce, SP w Barwałdzie Średnim, SP nr 2 w Choczni, SP w Frydrychowicach, SP w Kleczy Dolnej, SP w Skawinkach, SP nr 1 w Stanisławiu Dolnym, SP w Stryszowie i SP Zakrzowie.

We współzawodnictwie indywidualnym, wśród chłopców zwyciężył Mateusz Wiśniewski (SP nr 1 w Stanisławiu Dolnym) wyprzedzając Kacpra Brózdę (SP w Frydrychowicach) i Kacpra Kwartnika (SP w Stryszowie). Z grona dziewcząt najszybsza była Karolina Ścigalska, wicemistrzostwo wywalczyła Maja Stachura (obie SP w Frydrychowicach), a trzeci stopień podium zdobyła Zuzanna Bogunia reprezentująca gospodarzy zawodów.

Drużynowo turniej wygrała reprezentacja SP w Frydrychowicach. Drugi stopień podium zajęli uczniowie SP w Skawinkach, a trzecią pozycję SP w Zakrzowie. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary, dyplomy, nagrody książkowe oraz piłki.

Nagrody wręczali dyrektor szkoły Lucyna Wacławska oraz Tadeusz Szkut – sołtys Dąbrówki i radny Rady Gminy Stryszów.