Bielsko-Biała Sport

By trawa była zielona

Fot.. Perfetto

Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji odnawia murawę na Stadionie Miejskim w Bielsko-Białej. Wszystko po to, aby futbolówka toczyła się jak po sznurku.

Po tym, jak na początku rundy wiosennej rozegrano tam kilka meczów okazało się, że trawa na płycie boiska jest w nienajlepszym stanie. Najgorzej prezentowała się ponoć w najbardziej zacienionym sektorze, położonym o strony ulicy Broniewskiego. Z uwagi na to, że kolejny mecz drużyna Podbeskidzia rozegra tu dopiero na początku kwietnia postanowiono odnowić murawę. Do tego czasu nowa trwa powinna zdążyć odrosnąć.

Na płycie boiska pracowała sprowadzona w tym celu specjalistyczna maszyna służąca do pielęgnacji tego typu trawników. Urządzenie między innymi wysiało wgłębnie nową trawę (polega to na nacinaniu murawy, umieszczeniu w nacięciach ziaren i ponownym ich zasypaniu). Po takim zabiegu płyta boiska została nakryta geowłókniną, aby przyspieszyć wzrost nowego trawnika.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

@płużek “By trawa była zielona” I ludziom się żyło dostatniej.

Jan z Żywieckiej.
Jan z Żywieckiej.
1 miesiąc temu

Ostatni mecz na tym klepisku to hańba dla BB ale dla wiejskich goroli to pasuje tak w tym roku II liga marnych kopaczy.

Arek Barek
Arek Barek
1 miesiąc temu

Dlaczego nie wymienili murawy na nowa………..przecież tych kilka milionów to dla UM żaden wydatek a patałachy miałyby komfort