Cieszyn Na sygnale

Był kluczyk w stacyjce, to pojechał… Policyjny pościg i blokada

Fot. KPP Cieszyn

W ręce cieszyńskich policjantów wpadł samochodowy złodziej. Pościg za sprawcą zakończył się po policyjnej blokadzie, niespełna godzinę po zgłoszeniu przestępstwa. Zatrzymany 19-latek nie tylko nie ma prawa jazdy, ale też znajdował się pod wpływem narkotyków, a przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

18 września policjanci ze Skoczowa zostali powiadomieni o kradzieży volkswagena z posesji. Jak się okazało, właściciel golfa zostawił kluczyki w stacyjce. Z tzw. okazji skorzystał 19-latek…

W pościg za złodziejem po zgłoszeniu kradzieży ruszyły policyjne patrole. Niespełna 40 minut później policjanci z cieszyńskiej drogówki zauważyli skradzione auto w Nierodzimiu. Próbowali je zatrzymać, jednak kierowca, nie zważając na bezpieczeństwo innych, zawrócił i kontynuował ucieczkę, jadąc pod prąd. Do pościgu dołączyły inne, skierowane przez dyżurnego patrole. Kierowca łamał po drodze wiele przepisów – nie tylko te dotyczące prędkości, ale i wyprzedzał na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Policjanci, przewidując trasę ucieczki kierowcy, ustawili na drodze przejazdu blokadę. Mężczyzna próbował jeszcze ją ominąć, jednak po uderzeniu w radiowóz, wypadł z jezdni i wjechał do rowu – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Kierowca nie odniósł obrażeń, ale też nie zamierzał wyjść z samochodu, do końca stawiając opór. Mundurowi wybili szyby i wyciągnęli go z auta. 19-latek został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec Skoczowa w ogóle nie ma prawa jazdy. Był trzeźwy, ale badanie policyjnym narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem narkotyków. Nastolatek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Młody człowiek odpowie za kradzież pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem narkotyków. Kara może być w jego przypadku surowsza, gdyż kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia, a przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barthez
Barthez
2 lat temu

Czy policyjna patologia nie powinna dzialac w sposob inteligentny?
Mam na mysli namierzyc nie wzbudzajac podejzen sciganego…
Maja radiowozy nieoznakowane.
Sledzic i nie dopuscic do kolizliji, wiecznie nie bedzie jechal tym autem.
Jak sie zatrzyma to ujac i oszczedzic sytuscji opisanej?
Lepij na pale pokaz urzadzic!
Wiecznie komuna!

Anty
Anty
2 lat temu

Złodzieja utylizować, a reszta inteligentnych inaczej może w końcu zacznie zabierać kluczyki z samochodów…

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Anty

Na swojej posesji można zostawić kluczyki w samochodzie,człowiek ma prawo czuć się bezpiecznie w domu.

kpt.Żbik
kpt.Żbik
2 lat temu

Kiedyś zwykle koniokradów linczowano w miejscu pojmania.
Dziś kulturalnie śledczy powinni podłączać delikwenta do takiego prądu, żeby się przyznał nawet do tego czego nie zrobił.

No tak, do 19 lat to jeszcze
No tak, do 19 lat to jeszcze
2 lat temu

nastolatek, a powyżej to już dziesięciolatek, prawda? Czyli będzie odpowiadał jako nastolatek.

Emil
Emil
2 lat temu

Co ty perdolisz amebo?

Od kiedy to
Od kiedy to
2 lat temu
Reply to  Emil

pierwotniaki mają głos. E(coś tam)mil, no to pisac umiesz, ale bez rozumku.
Nastepną razą wejdź w stadium wyższe, za jakieś miliony lat, tymczasem daj czas ewolucji.