Wydarzenia Sucha Beskidzka

Był lekarzem z powołania. Nie żyje doktor Stefan Chadziński

Fot. ZOZ w Suchej Beskidzkiej

Dziś po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 80 lat zmarł doktor Stefan Chadziński. Przez wiele lat był związany z suskim szpitalem, ale także pracował w Zawoi.

Doktor Chadziński w latach 1977-90 sprawował funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. Szczególnie mocno został zapamiętany przez mieszkańców Zawoi, w której przez lata kierował Ośrodkiem Zdrowia, ale przede wszystkim był w nim lekarzem. – To był lekarz z powołania. Dla niego liczyło się tylko i wyłącznie dobro pacjenta. Służył pomocą o każdej porze dnia i nocy. Nie patrzył czy jest czwarta w nocy, czy środek dnia, czy ktoś jest bogaty, czy biedny. Każdego traktował tak samo i każdemu starał się na miarę posiadanych możliwości pomóc. Bez względu na porę dnia i roku ruszał na wizyty domowe. Gdzie się nie dało dojechać, to docierał pieszo. Wielu dzisiejszych lekarzy na pewno nie poświęcałoby się w takim stopniu – mówi jedna z zawojanek. Podkreśla, że tuż nieco ponad rok temu, tuż przed Bożym Narodzeniem otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Zawoja”, co najlepiej świadczy o tym jakim był człowiekiem.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek (24 lutego) o 14:00 w kościele pod wezwaniem św. Klemensa w Zawoi Centrum.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o