Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Była zwycięska Turcja, teraz czeka Sardynia. Kajto gotowy do startu

Fot. z serwisu kajto.pl

Rajd Sardynii rozegrany zostanie w dniach 8-11 października. Dzięki świetnej jeździe w Rajdzie Turcji, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali aż o dziesięć pozycji i zajmują aktualnie trzecie miejsce w kategorii WRC 3. Niewielkie różnice punktowe w czołówce oznaczają, że będzie zacięta walka do samego końca.

Sezon Rajdowych Mistrzostw Świata nabiera tempa. Po zwycięstwie w Turcji przenosimy się do Sardynii. Będzie to kolejny rajd szutrowy, ale bardziej sprinterski. Znamy go dobrze, w ubiegłym roku zajęliśmy w nim drugie miejsce. To taka kombinacja szybkiego Rajdu Estonii i krętego Rajdu Turcji. Jak zawsze będziemy starali się cisnąć i wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Może być trochę loterii ze względu na pogodę, ponieważ rajd jest organizowany później, niż zazwyczaj – mówi przed startem Kajto.

Rajdu Sardynii potrwa cztery dni. 8 października zaplanowano odcinek testowy Olmedo (3,79 km, start o 12.01). Rywalizacja rozpocznie się nazajutrz. Na pierwszą pętlę złożą się dwa, dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne: OS 1/3 Tempio Pausania (12,08 km) i OS 2/4 Erula – Tula (21,78 km). Po 40-minutowym serwisie w Alghero na zawodników będą czekać jeszcze dwie próby: OS 5 Sedini – Castelsardo (14,72 km) i OS 6 Tergu – Osilo (12,81 km).  Sobota to najdłuższy etap rajdu. Pierwszą pętlę ponownie stanowić będą dwukrotnie przejeżdżane odcinki: najdłuższy w rajdzie OS 7/9 Monte Lerno (22,08 km) i OS 8/10 Coiluna – Loelle (15 km). Po serwisie rozegrana zostanie pętla bliźniacza do poprzedniego etapu: OS 11 stanowi próba Sedini – Castelsardo (14,72 km), a OS 12 Tergu – Osilo (12,81 km).

Finałowym etapem będzie niedzielna rywalizacja na dwóch ponad 40-kilometrowych OS-ach. Zwycięzców poznamy około 13.00.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments