Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Byli w Bielsku-Białej nielegalnie. Przekroczyli granicę w Zwardoniu

Zdjęcie poglądowe. Fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnego kuriera i 5 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

Zdarzenie miało miejsce 6 marca w Zwardoniu przy granicy ze Słowacją. Funkcjonariusze z PSG w Bielsku-Białej wytypowali do kontroli samochód osobowy na węgierskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą samochodu, w którym podróżowało aż 6 osób był obywatel Rumunii. Mężczyzna przewoził jak się później okazało 5 obywateli Turcji, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i przewiezione do Placówki SG w Bielsku-Białej celem prowadzenia dalszych czynności.

Obywatele Turcji usłyszeli zarzut przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej wbrew przepisom. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu w wymiarze trzech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku, grzywny w wymiarze 2500 zł. Ponadto Komendant PSG w Bielsku-Białej wydał cudzoziemcom decyzje zobowiązujące ich do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat – informuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy straży granicznej.

Kierowca usłyszał zarzut zorganizowania przekroczenia granicy naszego kraju wbrew przepisom pięciu cudzoziemcom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Żywcu wobec obywateli Rumunii zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hans landa
Hans landa
10 dni temu

Ja osobiście nie wiem po co ich łapią. Polska i tak przyjmuje ich jak leci. Od 2016r. Przyjęli do Polski z poza unieur. Ponad 900tys rąk do pracy. Obłuda polskiego rządu nie zna granic. Co mnie to obchodzi i po co te nagłówki multikulti cisną. Rzygać się chce.

Grześ
Grześ
11 dni temu

Przybyli nielegalnie, ale kartonowe państwo pozwoliło im pozostać jeszcze 30 dni. Co będą robić przez ten czas, z czego żyć, kto to sprawdzi i co w przypadku gdy się rozpłyną?

Rumulus
Rumulus
11 dni temu

Zatrzymali tych pseudo biednych imigrantów teraz sądy przyznają im odszkodowania za zatrzymanie i złamanie ich praw 😂😂😂😂😂