Wydarzenia Bielsko-Biała

Było mnóstwo dobrej zabawy. W Bielsku-Białej pobiegli charytatywnie

Fot. Marcin Płużek

Wiele świetnej zabawy, sportowa rywalizacja oraz doskonałe koncerty – tak najkrócej można streścić imprezę „mikołajkową”, jaka dziś odbyła się pod Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej.

Już po raz szósty fundacja Imperium sportu we współpracy z Gemini Park oraz PRO300.pl zorganizowała wydarzenie pod nazwą „Super paka dla dzieciaka”. Motto jakie od początku przyświeca organizatorom brzmi: aktywne spędzanie czasu przez całe rodziny.

Pod galerią handlową nie mogło oczywiście w takim dniu zabraknąć świętego Mikołaja, który w otoczeniu elfów i innych roztańczonych i rozśpiewanych pomocników rozdawał słodkie upominki. Były też gry i zabawy dla dzieciaków. Jednak to bieg charytatywny był najbardziej oczekiwanym wydarzeniem.

Najmłodsi rywalizowali na dystansie 1 kilometra. Warto podkreślić, iż jest to jedyny bieg uliczny dla dzieci w całym kraju, podczas którego kilkuletni biegacze rywalizują – jak dorośli – na wyłączonych z ruchu miejskich ulicach, a czas mierzony jest im w sposób profesjonalny. Po dzieciakach na trasę – tym razem 5-kilometrową – biegu głównego wyruszyli nieco starsi biegacze oraz specjaliści od nordic walkingu. Co mniwj aktywni, mogli w tym czasie zajrzeć do stref gastronomicznej lub strefy kibica. Wszak w czasie, gdy pod  Gemini Park trwała dobra zabawa nasza reprezentacja rozgrywała mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze (niestety przegrany). Na koniec można było wysłuchać wspaniałego koncertu między innymi Iwony Loranc z zespołem Tricolor.

Cały dochód z imprezy – podkreślają organizatorzy – będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla podopiecznych fundacji Imperium sportu oraz na Maćka Chojny, który w wyniku wypadku stracił nogę i potrzebuje specjalistycznej protezy.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments