Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Było tak blisko… Zdecydowały centymetry

Fot. Łukasz Bielski (z archiwum)

Siatkarki z Bielska-Białej były bardzo blisko pokonania liderek Tauron Ligi. Zdecydowały centymetry i ostatecznie górą był ŁKS Commercecon.

Bielszczanki miały bowiem piłkę meczową, a w kolejnej akcji atak rywalek wydawał się autowy. Po challenge’u okazało się jednak, że piłka “zahaczyła” o linię. Był więc remis, a w kolejnych akcjach to łodzianki okazały się lepsze. Bielszczanki przywożą jednak z Łodzi cenny punkt, a także potwierdzenie wysokiej formy (przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce pokonały Chemika Police).

MVP zawodów została siatkarka ŁKS-u Valentina Diouf, która zdobyła aż 29 punktów. W bielskiej drużynie najlepiej punktowały Paulina Damaske i Maja Szczepańska-Pogoda (odpowiednio 21 i 20 punktów). Po 19 kolejkach BKS Bostik zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz bielszczanki rozegrają w środę, 22 marca. W hali pod Dębowcem podejmą wówczas UNI Opole.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:17, 25:15, 23:25, 17:15)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Górecka, Witkowska, Gryka, Diouf, Scuka, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryschuk, Gajer, Piasecka, Dróżdż.

BKS Bostik: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Majkowska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Chmielewska, Sobiczewska, Szymańska, Abramajtys.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zdecydowało szczęście?
zdecydowało szczęście?
1 rok temu

Która była za niska w Bostik czy może Diouf za wysoka