Wydarzenia Oświęcim

Były wikary oskarżony o nakłanianie nastolatki do obcowania

Fot. Pixabay

Dwa lata pozbawienia wolności grożą 32-letniemu byłemu już wikaremu w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu skierowała przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia, zarzucając ówczesnemu duchownemu nakłanianie nastolatki do obcowania płciowego!

Z informacji jakie uzyskaliśmy od Mariusza Słomki, zastępcy oświęcimskiego prokuratora rejowego wynika, że wikariusz oświęcimskiej parafii nie ukrywał swojej tożsamości. Za pomocą komunikatora internetowego zaproponował jeszcze dziecku „obcowanie płciowe”. – Dziewczyna miała świadomość z kim prowadzi rozmowę – mówi wprost prokurator pytany czy nastolatka była świadoma, że ma kontakt z dużo starszym od siebie mężczyzną, a nie na przykład z rówieśnikiem. Dodaje, że dziewczyna zachowała się bardzo odpowiedzialnie i o całej sprawie natychmiast powiadomiła dorosłych. Zapewne dzięki temu nie stało się nic gorszego.

Zatrzymanemu księdzu postawiono najpierw zarzut z artykułu 200a kodeksu karnego, który mówi, że kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do realizacji celu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. – Do zbliżenia nie doszło. Gdyby tak się stało zarzut były zdecydowanie inny – zaznacza Mariusz Słomka. Wspomina, że wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną, ale także nie może on podejmować pracy z nieletnimi.

Po kilku miesiącach postępowania prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Już wcześniej ksiądz Szymon Cz. został przez biskupa bielsko-żywieckiego zwolniony z parafii, odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi.

google_news
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 rok temu

No i teraz popatrzmy….jak to strasznie się prezentuje. Parafia doskonała, z różnymi inicjatywami, bardzo mądrymi nawiasem mówiąc, Mężczyźni św. Józefa, Rodzina Kolpinga, klub AA, koncerty organowe ect. Może nowy proboszcz jeszcze nie zdążył do końca się pokapować co i jak wygląda w tym kościele i stało się.

papuga
papuga
3 lat temu

Dla Tadeusza tekst Jacka Kaczmarskiego z1993 roku,dla niego to jest jakby specjalnie napisane : Dobre rady Pana Ojca Słuchaj młody ojca grzecznie A żyć będziesz pożytecznie. Stamtąd czekaj szczęśliwości, Gdzie twych przodków leżą kości. Nie wyjeżdżaj w obce kraje, Bo tam szpetne obyczaje. Nalej ojcu, gardło spłucz Ucz się na Polaka, ucz. One Niemce i Francuzy Mają pludry i rajtuzy. Niechrześcijańską miłość głoszą I na wierzchu jajca noszą. Pyski w pudrach i w pomadkach, Wszy w perukach, franca w zadkach. Nalej ojcu, gardło spłucz Ucz się na Polaka, ucz. Cudzoziemskich ksiąg nie czytaj, Czego nie wiesz – księdza pytaj. Ucz… Czytaj więcej »

Genowefa
Genowefa
3 lat temu

Zanim rozpoczną służbę dla Boga, wykastrowač czarnych !!

paragraf
paragraf
3 lat temu

Nie strzępcie języka,już jeden taki czeka żeby ułaskawić.Taką ma robotę łaskawca.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  paragraf

Czy o tym mówisz łaskawco? Peter Vogel w 1971 roku zamordował, a następnie podpalił 75-letnią kobietę. Miał wówczas 17 lat. Został za to skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W 1979 roku wyszedł na przepustkę z więzienia i już nie wrócił za kratki. Cztery lata później, w 1983 roku, w niewyjaśnionych okolicznościach dostał paszport i wyjechał do Niemiec. Stamtąd trafił do Szwajcarii. W tym czasie, starając się o obywatelstwo porzucił nazwisko Filipowski i przyjął nazwisko panieńskie matki – Vogel. W Szwajcarii zrobił błyskawiczną karierę – został osobą odpowiedzialną w swoim banku za klientów specjalnych z Europy Wschodniej. W 1998 roku… Czytaj więcej »

paragraf
paragraf
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Nie patrzę w zaświaty.Piszę tu i teraz.Piszę o tym tchórzu i cykorze co to pierwszy w historii ulaskawia pedofila.Ty zaś pierwszy faszysto ziemi bielskiej o czarnym podniebieniu, łaskawie zajmij się aktualnym kłamcą .

NN
NN
3 lat temu
Reply to  paragraf

Po co się kompromitujesz ośle z tym ułaskawieniem pedofila. Czytałeś o tym coś więcej , czy tylko coś usłyszałeś i bredzisz?

paragraf
paragraf
3 lat temu
Reply to  NN

NN po co się odzywasz i udowadniasz,że jesteś idiotą.Lepiej siedzieć cicho,to wtedy myślą ,ze jesteś normalny.Bredzenie zostaw sobie,pisiarski tumanie.

NN
NN
3 lat temu
Reply to  paragraf

Jak zwykle matole rzeczowo odpowiadasz.

papuga
papuga
3 lat temu
Reply to  NN

Matołom należy odpowiadać w ich matolskim narzeczu.Oni innego nie znają. Może sprawdzisz durniu zanim cokolwiek napiszesz z jakiego paragrafu został ten pedofil skazany,a potem zarzucaj innym niewiedzę.

Znający się na prawie karnym
Znający się na prawie karnym
3 lat temu
Reply to  paragraf

Akurat Pana post Panie paragraf jak sie Pan mieni pokazuje, że nie mamy do czynienia z inteligentną osobą. Niestety tacy są wyborcy PO. Prosiłbym tylko Pana o jedno proszę dokładnie weryfikować to co Pan pisze, gdyż nawet Onet i Gazeta Wyborcza zlagodzila swój ton twierdząc że Pad miał jednak rację ulaskawiajac tego Pana. Następnie proszę o zapoznanie sie z Art. 135 kodeksu karnego i ewentualnie jakimis dobrymi komentarzami. Jak Pan zapewne wie obraża urzędu prezydenta jest karana. Dochodzą do tego jeszcze pomowienia. Pozdrawiam

paragraf
paragraf
3 lat temu

Pomówienia zostaw pan dla siebie.Inteligentni to wy jesteście inaczej.Może lepiej by było zapoznać się ze sprawą w dzisiejszym wydaniu gazety FAKT /03.07.20/,oraz z wywiadami prof.Płatek na platformie ONET /dwa wywiady/,a potem chełpić się niby znajomością prawa.

Znający się na prawie karnym
Znający się na prawie karnym
3 lat temu
Reply to  paragraf

Haha no akurat bardzo dobrze wiem co mówię 🙂 ale widzę że Pan to straszny frustrat jest 🙂 dla Pana dobra rada Duda i tak wygra a Pan zostanie z tym swoim bulem dupy przez kolejne 5 lat ??

paragraf
paragraf
3 lat temu

Frustratami to będziecie wy pisiarskie hieny,jak ta wasza marionetka przegra.Dziś wychodzą następne fakty na światło dzienne i wynika z nich ,że marionetka kłamie.Oj coś zaczyna się palić pod sempiterną.Nawet zero nie pomoże.

Gość
Gość
3 lat temu

Przed każdymi wyborami wstawka o księdzach pedofilach obowiązkowa, zmieńcie płytę bo to już się robi nudne.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Gość

Nie ma nieodpowiedniego czasu aby o takich sprawach mówić, przypominać.

Gość
Gość
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

oczywiście ,że zboczeńca trzeba nauczyć rozumu, chodzi tylko o to,że lewacka24pl udając obiektywny regionalny POrtal aktywnie opowiada się po jednej stronie sporu politycznego,a artykuły o księżach pedofilach dziwnym trafem pojawiają się zawsze parę dni przed wyborami

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Gość

Przywaliłeś jak gajowy o kant sosny jeszcze bardziej wprowadzając motyw lewactwa do pojęcia pedofilii, które nie ma barwy politycznej. Wyszczególnianie PO w wyrazie – do zmiany płyty bo już się nudzi.

zez
zez
3 lat temu
Reply to  Gość

Prawactwo wszędzie widzi lewactwo tylko u siebie swojej katobolszewi to już nie dostrzega.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

I w związku z tym czas odpowiedni i miejsce stosowne aby przyjąć do wiadomości i stosowania co następuje-Prof. Andrzej Jaczewski, polski lekarz pediatra, seksuolog i zwolennik edukacji seksualnej stwierdza, że dobrowolne kontakty seksualne dorosłych z dziećmi powyżej lat 9 nie powinny być karalne.Zdaniem prof. Jaczewskiego “pedofile często są dobrymi wychowawcami.- “W historii pedagogiki znane są przypadki, kiedy piastunki masturbowały małe dzieci, by je uspokoić lub uśpić. Znane są opisy etnografów, z których wynika, że dorośli w szczepach pierwotnej kultury masturbowali dzieci ku ich zadowoleniu. Nie ma naukowych podstaw, by przyjąć, że takie postępowanie tym dzieciom zaszkodziło. I tak dalej,bolszewickie pierdu… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Wykręcasz myślenie w kierunku wybranych przykładów, które nie są normą. Co ma wspólnego lewactwo ze skłonnościami wikariusza? I jeszcze dociągasz w temacie ulubiony sobie bolszewizm sprzed 100 laty, który jeśli jeszcze jest to jest marginesem. Nie jest lewakiem ktoś kto myśli inaczej jak chciałbyś. Daj żyć ludziom o różnych poglądach i nie nazywaj tego lewactwem.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Lewactwo ma tyle wspólnego ze skłonnościami,że to nie on to Leon.I to nie moja ręka.A gadka o ulubionym bolszewizmie sprzed 100 lat(nie 100 laty,co to znaczy dociągać w temacie?co to za bełkot?) to konspekt z WUML-u.A to,że jest marginesem to oszustwo.Najlepszym przykładem zasiadający w UE czerwoni zbrodniarze wybrani tam oczywiście nie przez lewactwo.Nie chodzi o myślących inaczej ale o czerwone bydło.A dać żyć to można ludziom o poglądach nie anty polskich.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Było: Leon i jego dzieci. Tylko, że nie używasz leonowactwo. Z resztą ciężko sensownie wymieniać poglądy.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Reszta jako dzieci nie zamierza wymieniać poglądów.Poglądy ma wdrukowane od 1944r.Poglądy można wymieniać ewentualnie na poziomie za ile i czy po policzeniu głosów da się żyć panie Premierze.A czy to Leon z dziećmi czy bez to dalej ściema i bełtanie mętnej wody.I tak od 1989r.

paragraf
paragraf
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

Tadeusz to pierwszy faszysta ziemi bielskiej o czarnym podniebieniu,który czymkolwiek czerwonym się brzydzi.Ci brunatni już tak mają.Historia to potwierdziła wielokrotnie i nic się w tym “temacie ” nie zmieniło.Spójrz na siebie,czy czarni zbrodniarze to nie istnieją ?

Demon Andras
Demon Andras
3 lat temu
Reply to  Gość

Gość to obrońca pedofila, może jego kolega po fachu?

Wacek
Wacek
3 lat temu
Reply to  Gość

Robisz to samo że bronisz tego zwyrola? Każdy czas jest dobry żeby o tym przypominać.