E-edukacja Sucha Beskidzka

Bystra-Sidzina: Dzieci będą szusowały. Gmina zdobyła kasę na naukę jazdy

Fot. UG w Bystrej-Sidzinie

Gmina Bystra-Sidzina kolejny raz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu  i Turystyki na realizację projektu upowszechniającego sporty zimowe. Ma on na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku.

Założenia projektu przewidują, że w okresie ferii skorzysta z niego 60 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. W ramach projektu planuje się zorganizować 8 wyjazdów na stok narciarski w Spytkowicach. Każde dziecko będzie uczestniczyło w 4  wyjazdach – jeden wyjazd obejmuje 4 godziny zajęć na stoku.

Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg, a także wyposażenie w kompletny sprzęt narciarski (narty, buty, kijki i kaski) oraz ubezpieczenie. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu i pobytu na stoku zapewnią nauczyciele – opiekunowie.

Mamy nadzieję, że dzieci, które skorzystają z wyjazdów i rozpoczną przygodę z nauką jazdy na nartach dzięki temu projektowi nabędą podstawowe umiejętności jazdy na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych, a także umiejętności bezpiecznego upadania  i podnoszenia się. Instruktorzy zwracać będą także uwagę na umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz trenowanie techniki pokonywania trasy slalomu. Prócz szlifowania nauki jazdy na nartach, uczniowie zostaną zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Wpajana będzie także tematyka związana z zasadami bezpieczeństwa na stoku, ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments