E-edukacja Na czasie Sucha Beskidzka

Bystra-Sidzina: Zlot orłów

b-s-stypendia – Stypendyści, którzy przybyli na uroczyste wręczenie dyplomów, w towarzystwie dyrektorów szkół podstawowych w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie oraz przedstawicieli władz gminy. Fot. Edyta Łepkowska

Są w gminie Bystra-Sidzina prawdziwymi asami. Mają świetne wyniki w nauce oraz niemałe osiągnięcia w różnych dziedzinach. A na dokładkę mogą stanowić dla innych wzór pod względem zachowania.

 

Zgodnie z lokalną tradycją, najbardziej uzdolnieni uczniowie i studenci z terenu gminy Bystra-Sidzina zostali wyróżnieni stypendia wójta. To finansowa zachęta do tego, by nadal rozwijali swe talenty i pilnie się uczyli oraz wyraz uznania dla ich sukcesów. A te są naprawdę imponujące. W niektórych gminach do otrzymania podobnego stypendium wystarczy wysoka średnia ocen i bardzo dobre zachowanie. W Bystrej-Sidzinie to za mało. Tutaj trzeba mieć na koncie również świetne lokaty w konkursach i olimpiadach przedmiotowych lub tematycznych, ewentualnie zawodach sportowych, na szczeblu przynajmniej powiatowym (im szerszy zasięg rywalizacji oraz wyższe miejsce, tym więcej punktów otrzymuje kandydat do stypendium). W przypadku studentów, oprócz wyników z egzaminów, brane są pod uwagę także publikacje naukowe i inne osiągnięcia, dodatkowy fakultet oraz aktywność społeczna.

 

W tym roku szkolnym i akademickim stypendystami zostali uczniowie: Ilona Blaszyńska, Mateusz Chorąży, Gabriel Doll, Mateusz Kaczmarczyk, Dawid Kostka, Wiktor Kostka, Milena Łazarz, Katarzyna Maj, Natalia Maj, Karol Murzynowski, Katarzyna Omernik, Miłosz Suwaj, Natalia Staszczak i Bartłomiej Tempka oraz studenci: Karol Migas, Jolanta Obyrtał, Katarzyna Sutor, Ewelina Syc i Anna Trzop.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o