Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Celebryci grali w golfa

Fot. z archiwum M. Ligockiego

W ostatnim tygodniu sierpnia na terenie Binowo Park Golf Club pod Szczecinem, rozegrany został ogólnopolski finał cyklu turniejów World Amateur Golfers Championship. Popularnością cieszyła się kategoria „celebryci”, w której występowali znani aktorzy, muzycy czy sportowcy.

W gronie tym znaleźli się cieszynianie – bracia Michał i Mateusz Ligoccy. Z dużym powodzeniem rywalizował młodszy z nich Michał, który po dwóch dniach turnieju zajmował pierwsze miejsce ex aequo z Jerzym Dudkiem – jednym z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki nożnej, a zarazem świetnym golfistą. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała dogrywka. Emocje były ogromne, ale wszystko wyjaśniło się już na pierwszym dołku, który zawodnik z Cieszyna rozegrał w pięciu uderzeniach i pokonał rywala.

Zwycięstwo dało Michałowi Ligockiemu przepustkę do startu w reprezentacji Polski, w światowym finale turnieju World Amateuer Golfers Championship w Malezji. Zawody te, uznawane za Mistrzostwa Świata Amatorów w golfie, odbędą się w październiku na Borneo.

google_news