Wydarzenia Bielsko-Biała

Cenny dar od WOŚP dla bielskiego pediatryka

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz hojnie wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym razem przekazany przez nią dar bardzo przyda się podczas zabiegów wykonywanych w szpitalnym bloku operacyjnym.

Do dziecięcego szpitala trafił wart ok. 140 tys. zł neuromonitor. Jak informuje dr n. med. Agata Pala-Sadza, specjalista otorynolaryngolog, urządzenie to służy do monitorowania przebiegu nerwów podczas zabiegów operacyjnych. Celem jest ochrona nerwów przed ich ewentualnym uszkodzeniem. Na przykład, jeżeli lekarze wykonujący operację dziecięcego ucha zbliżają się do nerwu twarzowego, nueromonitor wysyła ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. To bardzo istotne ostrzeżenie, gdyż informuje o anomaliach przebiegu nerwu.

Podarowany przez WOŚP sprzęt będzie służył między innymi do zabiegów uszu i szyi oraz do operacyjnego leczenia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych.

– Serdecznie dziękuję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za to, że kolejny raz pamiętała o potrzebach naszego szpitala i jego pacjentów. Otrzymany w ostatnich dniach neuromonitor to wyjątkowo cenny dar, który pozwoli poszerzyć zakres usług medycznych oferowanych przez naszą placówkę. Myślę tu zarówno o usługach chirurgicznych, jak i laryngologicznych. Dzięki neuromonitorowi będziemy mogli wykonywać więcej zabiegów i pomagać większej ilości małych pacjentów, co bez tego sprzętu byłoby trudne, a czasami wręcz niemożliwe – mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor szpitala.

WOŚP od lat wspiera bielski szpital dziecięcy, przekazując wysokiej klasy sprzęt medyczny oraz nowoczesne wyposażenie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
św. Jurek
św. Jurek
1 miesiąc temu

Może jakiś klecha przelicytuje i fundnie paczkę wacików albo pampersoów?

Krystian
Krystian
1 miesiąc temu
Reply to  św. Jurek

Na to nie licz.

.
.
1 miesiąc temu
Reply to  św. Jurek

debilom się wszystko z klechami kojarzy