Wydarzenia Wadowice

Centrum na medal

W tegorocznej, dwunastej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej” drugie miejsce w Polsce zajęło Centrum Informacji w Wadowicach.

Wadowicka placówka rywalizowała w najwyższej kategorii punktów IT (4-gwiazdkowe). Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęło Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie, a trzecie Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017 w Poznaniu. Tegoroczny konkurs przebiegał po raz pierwszy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. W rywalizacji uczestniczyły  punkty i centra IT z całej Polski, które posiadają gwiazdki kategoryzacyjne zgodne z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Oceniano między innymi: lokalizację placówki, wygląd, funkcjonalność i estetykę wnętrza, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji, zaopatrzenie w materiały informacyjno-promocyjne.

Zespół Centrum Informacji Turystycznej w Wadowicach tworzą: Anna Rzemieniec, Dorota Pałosz, Michał Żmuda, Sławomir Jaworski.

Informacja Turystyczna w Wadowicach działa od 2001 r. Początkowo jako dział Wadowickiego Centrum Kultury, a od 2012 r.   w strukturach Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Od 2011 roku przynależy do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej jako 4 gwiazdkowy punkt. Lokalizacja Centrum Informacji Turystycznej w Wadowicach jest niezmienna od początku istnienia – w bezpośredniej bliskości głównych atrakcji miasta (ul. Kościelna 4). Obsługa turystów krajowych i zagranicznych prowadzona jest w pięciu językach (polskim, angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim). W 2015 r. z usług punktu skorzystało 40 828 turystów, w tym zagranicznych było 19 491 (najliczniejsi: Włosi, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie i Węgrzy), a w 2016 r. łącznie 46 838, w tym zagranicznych 22 183 (najliczniejsi: Włosi, Amerykanie, Hiszpanie, Francuzi i Brazylijczycy).

 

google_news
Born2be - pod artykułami
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments