Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Charakterystyka podłogowych folii grzewczych. Sprawdź, czy warto!

Czasy bezwzględnego prymatu węgla i drewna jako podstawowego opału powoli odchodzą w zapomnienie. Współczesne budownictwo proponuje rozwiązania, które zapewniają dużo lepszą termoizolację, a świadomi ekologicznych wyzwań XXI wieku właściciele domów wybierają alternatywne formy ogrzewania. Do nich należą m.in. podłogowe folie grzewcze. Co warto o nich wiedzieć? Oto kilka najważniejszych informacji.

Vademecum folii grzewczych pod płytki i panele

Wiele osób wciąż obawia się zrezygnować z tradycyjnych form ogrzewania domu, ponieważ im nie ufa. Zarzuty nie są najczęściej sprecyzowane, co prawdopodobnie łączy się z małą wiedzą na temat np. podłogowych folii grzewczych. Tymczasem to bardzo zdrowe rozwiązanie, którym powinni zainteresować się właściciele domu, będący równocześnie rodzicami dzieci z alergią.

Generowane przez system grzewczy ciepło nie wprawia w ruch powietrza, dlatego w mniejszym stopniu dochodzi do przemieszczenia bakterii, pyłków i kurzu. Folia grzewcza pod panele lub płytki wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które nagrzewa powietrze w konkretnym miejscu. Równie dobrze może być zamontowana w ścianach bocznych lub suficie. Jej zalet nie można wykorzystać właściwie tylko na zewnątrz ze względu na zmienne warunki atmosferyczne.

Doskonale nadaje się za to do instalacji wewnątrz pomieszczeń. Składa się z 11 warstw, a mimo to pozostaje bardzo cienka. W przekroju jej grubość wynosi tylko 0,7 milimetra. Podstawę konstrukcji folii grzewczej pod płytki stanowi pasta węglowa, nazywana też pastą karbonową. Zawiera też kilka warstw izolacyjnych oraz dwie zewnętrzne powłoki ochronne. Mata nagrzewa się do maksymalnej temperatury 35 stopni, czego pilnuje dołączony do zestawu termostat.

Atutem podłogowych folii grzewczych jest bez wątpienia ekologiczny wymiar inwestycji. To rozwiązanie niskoemisyjne, oparte na energii elektrycznej. Przewidywane zużycie prądu przez folie grzewcze pod panele oblicza się po uwzględnieniu takich czynników jak: kubatura budynku, temperatura zadana, temperatura zewnętrzna oraz współczynnik izolacji budynku. Na etapie planowania inwestycji warto poprosić producenta folii grzewczych o szczegółowe wyliczenia i porównać je z prognozą opłat za ogrzewanie tradycyjnym opałem.

Instalacja podłogowych folii grzewczych

Coraz większa popularność folii grzewczych pod panele sprawiła, że wzrasta ilość zapytań o możliwość instalacji. Potwierdza to m.in. firma Dream Heat, która specjalizuje się nie tylko w produkcji systemów grzewczych, ale także posiada rozbudowany zespół fachowców. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z elektryką, które dodatkowo przeszły szkolenie teoretyczne i praktyczne uprawniające do uzyskania certyfikatu instalatora Dream Heat. Warto postawić na profesjonalną opiekę, aby mieć pewność, że folie grzewcze pod płytki i panele zostaną prawidłowo zamontowane i nie będą niszczyć nawierzchni. Dzięki temu przez kolejne lata można cieszyć się tanim i ekologicznym ciepłem wypełniającym dom.

google_news