Wydarzenia Cieszyn

Charytatywny festyn na Równicy. Na pomoc policjantowi z Ustronia

Fot. z archiwum Piotra Glenca

18 września na Równicy odbędzie się charytatywny festyn rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Można Inaczej” w Ustroniu, „Gościniec Równica” i miasto Ustroń, dedykowany Piotrowi Glencowi. Mężczyzna jest policjantem. Służył w Komisariacie Policji w Ustroniu. W maju 2020 roku uległ wypadkowi w górach i doznał urazu kręgosłupa. Potrzebuje finansowego wsparcia, by kontynuować intensywną i długotrwałą rehabilitację.

Impreza dla Piotra Glenca rozpocznie się na sportowo – od turnieju piłki nożnej służb mundurowych o Puchar Burmistrza Miasta Ustronia. Rozgrywki zaplanowano od 8.30 do 14.00 na stadionie piłkarskim KS Kuźnia Ustroń. Potem można wybrać się na Równicę. O 15.00 w „Gościńcu Równica” nastąpi rozpoczęcie imprezy. Przed publicznością zaprezentują się podopieczni studia wokalnego „Sing it Out”. O 16.00 ruszają plenerowe zajęcia fitness prowadzone przez trenerów Uzdrowiska Ustroń. O 16.30 wystąpi Krystian Gontarz, o 17.15 Alan Cyprysiak, a o 19.00 „Sskjegg”. W międzyczasie odbędą się licytacje różnorodnych gadżetów. Gwiazdą wieczoru będą „4szmery”. Zespół rozpocznie występ około 19.45. Ponadto w godzinach 17.00-19.00 prowadzone będą animacje dla dzieci. W programie są także odpłatne przejażdżki motocyklowe, a w godzinach 15.30-17.30 będzie można przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy i bezpłatnie zbadać sobie poziom cukru, ciśnienia oraz saturacji krwi. W festynie wezmą udział również mundurowi. Od 15.00 do 21.30 dyżurować będzie profilaktyk Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, który szykuje prelekcje z konkursem dla dzieci. Nie zabraknie ponadto stoiska z ciastami, z których dochód zostanie przekazany na rehabilitację Piotra Glenca.

Walczący o powrót do sprawności ustronianin ma 42 lata. Zanim uległ wypadkowi, przez 15 lat pracował w policji, a przez 10 ostatnich był dzielnicowym w Ustroniu. Pełniąc służbę, na co dzień stał na straży prawa i pomagał innym w pokonywaniu życiowych zakrętów. Napotykając na rozmaite ludzkie problemy, zawsze starał się nieść pomoc innym, bo do tego był powołany. Do końca był wierny policyjnej rocie, służył obywatelom i chronił ich, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Za swoją aktywność, wiedzę i zaangażowanie został wybrany w 2012 roku „Najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego”. Jego największą pasją są góry i to właśnie podczas zdobywania jednego ze szczytów zdarzył się wypadek, który wywrócił jego życie do góry nogami… Pomóżmy mu wrócić do sprawności!

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments