Na sygnale Sucha Beskidzka

Chciała sprzedać bluzkę, a straciła oszczędności

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP Sucha Beskidzka

Mieszkanka powiatu suskiego chciała, poprzez sieć internetową, sprzedać bluzkę. Ale  wpadła w pułapkę oszusta i straciła ponad 25 tysięcy złotych!

Jak informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, 38-letnia kobieta chciała sprzedać bluzkę poprzez jedną z platform internetowych.

Skontaktował się z nią mężczyzna wysyłając prośbę o jej numer telefonu. Kobieta wysłała „kupującemu” swój numer i otrzymała wiadomość wraz z linkiem, który poprowadził ją na stronę banku pod pretekstem pobrania danych do przelewu. Kobieta wypełniła niezbędne dane do logowania jak login i hasło na fałszywym adresie bankowym. Po takiej operacji udostępniła oszustowi dane do jej konta i w efekcie straciła ponad 25 tys. zł oszczędności. Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych – przestrzega Wojciech Copija.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Półka
Półka
6 miesięcy temu

Policja jest od w ciskanie mandatów za sikanie w parku i

Tom
Tom
6 miesięcy temu

Na mnie w ten sposób wyłudzili kredyt na 26 tys a byłam bezrobotną osobą i nikt w banku nie widział problem i policja umorzyła śledztwo

niekumaty.
niekumaty.
7 miesięcy temu

Co to jest fałszywy adres bankowy ? Jak to możliwe żeby konto było bezimienne ? Przecież ten ktoś będzie pobierał z konta pieniądze i czy to takie trudne do ustalenia kim złodziej jest ?

Gizd
Gizd
7 miesięcy temu
Reply to  niekumaty.

Policja się takimi sprawami nie zajmuje