Na sygnale Sucha Beskidzka

Chwiejny krok tłumaczył… chorobą. Kolejny kierowca stracił samochód

Fot. Policja Sucha Beskidzka

Kilka dni temu, dzięki prawidłowej reakcji młodych mieszkańców powiatu suskiego udaremniona została dalsza jazda nietrzeźwego kierowcy. 34-latek wsiadł za kierownicę samochodu marki Kia, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To kolejny potencjalny drogowy morderca, któremu po zmianie przepisów skonfiskowano samochód.

W piątek tuż przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym samochodem marki KIA, który porusza się z Suchej Beskidzkiej w stronę Makowa Podhalańskiego i może być nietrzeźwy. Gdy podejrzany samochód zjechał z drogi na stację paliw, zachowanie kierowcy było obserwowane przez czwórkę młodych mieszkańców powiatu, która uniemożliwiła mężczyźnie jego ewentualną dalsza jazdę.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, przejęli kierowcę z rąk świadków, który tłumaczył się, że jego chwiejny krok jest spowodowany chorobą. Policjanci ustalili tożsamość kierowcy, którym się okazał 34-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Przyczynom niebezpiecznej jazdy oraz chwiejnego kroku okazał się alkohol, a w szczególności jego ilość. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami funkcjonariusze zabezpieczyli jego samochód, którego wartość oszacowano na około 15 tysięcy złotych.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator.
Obserwator.
21 dni temu

Z trzema promilami za kierownicą – wtedy auto zamienia się w drogowy pocisk.

Tom.Info
Tom.Info
20 dni temu
Reply to  Obserwator.

w rakietu 🙂

Sebastian
Sebastian
23 dni temu

“Przyczyną”, a nie “przyczynom” Panie redaktorze

Juzek
Juzek
21 dni temu
Reply to  Sebastian

Ech tam , karzdy wie o co hodzi.