Cieszyn Na sygnale

Chybie: Złodziej katalizatorów w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. KMP

​ 24-latek z gminy Chybie wpadł w ręce policji niemal na „gorącym uczynku”. Wcześniej próbował ukraść katalizator z jednego z pojazdów. Obecnie już usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet pięć lat za kratkami.

W Zabłociu przy ul. Bielskiej doszło do usiłowania kradzieży katalizatorów. Kiedy policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu przybyli na miejsce, zauważyli przejeżdżającego obok nich 24-letniego mieszkańca gminy Chybie. Mężczyznę znali już z innych kradzieży, które dokonywał na terenie powiatu cieszyńskiego. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali do kontroli.

– W trakcie kontroli samochodu policjanci ujawnili szlifierkę kątową, za pomocą której 24-latek usiłował wcześniej dokonać kradzieży katalizatora z Dacii, jednak został spłoszony. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni szczegółowo przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Na razie mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, możliwe jednak, że ma na koncie znacznie więcej podobnych kradzieży. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 1,7 tys. zł. – Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy zatrzymany 24-latek ma związek z innymi tego typu przestępstwami. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Krzysztof Pawlik.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 miesiąc temu

Debilowi szlifierką po jajach i na wolność nie wczasy za nasze podatki.

ze_wsi
ze_wsi
1 miesiąc temu

To może tą samą szlifierką kątową….

Hę?
Hę?
1 miesiąc temu

Skoro był znany policji to co robił na wolności??

Tom
Tom
1 miesiąc temu
Reply to  Hę?

Od kiedy policja skazuje na karę pozbawienia wolności ośle??

Pan
Pan
1 miesiąc temu

Miał chłopak szczęście, u mnie dostałby 3 lata rehabilitacji. Na miejscu.