Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Ciąża w czasie epidemii. Szkoła rodzenia online?

To miał być dla nich wyjątkowy czas. Niestety, szalejąca epidemia koronawirusa zmieniła sytuację przyszłych mam i ich bliskich. Brak porodów rodzinnych, ograniczone do minimum spotkania z lekarzami czy badania zasiały niepokój w wielu sercach. Tę sytuację postanowiła zmienić jedna ze szkół rodzenia. W jaki sposób?

Dotychczas przyszłe mamy przygotowywały się do nowej roli pod okiem specjalistów m.in. położnych, lekarzy, fizjoterapeutów, instruktorów chustonoszenia czy masażu Shantala. – W trosce o zdrowie pacjentek wszystkie znane mi szkoły rodzenia zawiesiły swoją działalność, co oczywiście jest niezbędne w obecnej sytuacji, ale z drugiej strony potęguje niepewność u przyszłych rodziców pozbawionych ważnej dla nich możliwości przygotowania się do porodu oraz wczesnego macierzyństwa – mówi Adam Pasterny przedstawiciel Szkoły Rodzenia „Cud Narodzin”, która ma swoje oddziały w Goleszowie i Bielsku-Białej.

Pacjentki z naszego regionu nie zostały jednak bez wsparcia. Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” wyszła naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam i udostępniła nagrania video zajęć u nich realizowanych. Pierwsza lekcja dotyczy emocji kobiety ciężarnej. Każdy kto chciałby obejrzeć nagranie proszony jest kontakt poprzez FB. Link znajdziesz tutaj.