Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Cieszyński Fortuna Bieg

Prawdziwie kwietniowa pogoda towarzyszyła uczestnikom niedzielnych zawodów Cieszyński Fortuna Bieg. 9. edycja odbywała się na przemian w deszczu, śniegu, słońcu i silnym wietrze. Mimo tego na starcie stanęło ponad 2300 uczestników, w tym 900 dzieci i młodzieży szkolnej.

Trasa prowadziła tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna wzdłuż brzegów Olzy. Bieg główny rozegrano na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km każda), natomiast uczniowie pokonywali dystans 2 km.

Główna nagroda kolejny rok z rzędu padła łupem zawodnika z Kenii. Pierwszy na stadionie miejskim finiszował Silas Kiprono Too, osiągając czas 30 min. 46 s. Na finiszu o 4 sekundy przegrał z nim jego rodak Henry Kimboi. Trzeci linię mety przekroczył Paweł Olijnik (Ukraina) – 31 min. 8 s. Najlepszy z Polaków okazał się Tomasz Janusz (AZS AWF Katowice), który zajął 6 lokatę – 33 min. 47 s, natomiast najszybszy zawodnikiem z powiatu cieszyńskiego był Andrzej Włoch (Marklowice Górne) – 34 min 9 s – 7 lokata.

Wśród kobiet najszybsza była Betty Chepleting (Kenia) – 34 min 15 s, za którą finiszowały Swietłana Olijnik (Ukraina) – 36 min. 47 s i Izabela Kubiak (Żory) – 39 min 40 s.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.