Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Alarm pod hotelem (aktualizacja)

30 – litrowa beczka z nieznaną zawartością postawiła na nogi służby w Cieszynie. Na miejscu działało dwadzieścia zastępów straży pożarnej, w tym pluton chemiczny z Bielska-Białej i Jastrzębia Zdroju.

Jak dowiadujemy się od Michała Pokrzywy, oficera prasowego cieszyńskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie o 11.15 na numer alarmowy zgłoszono, że pod hotelem Liburnia znajduje się niebieska beczka z etykietą z zagrożeniem toksycznym. Strażacy natychmiast przyjechali na miejsce.

Pojemnik znajdował się 15 metrów od wejścia do obiektu.  Strażacy wykluczyli detektorami zagrożenie radiologiczne, biologiczne oraz chemiczne.  Policja sprawdziła także pojemnik pod kątem ewentualnych środków wybuchowych.  Beczka była szczelnie zamknięta. Nie było widać wycieków.

Najprawdopodobniej beczka została podrzucona w nocy. Nie wiadomo co się w niej znajduje.

Aktualizacja.

Jak udało się ustalić w beczkach znajdował się kwas amidosulfonowy. Jest on stosowany jako środek odkamieniający i czyszczący, a także w produkcji żywic melaminowych.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska

9
Skomentuj

avatar
6 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
cieszyniakstrażakstrażakstrazakstrażnik Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cieszyniak
Gość
cieszyniak

Nie rozumiem jednej rzeczy,Jest jedna beczka z jakąś substancją.Na miejsce zadysponowano aż tyle zastępów,strażacy “uzbrojeni po zęby” a Policja i ratownicy medyczni w koszulkach z krótkimi rękawami z uśmiechami na twarzy jak gdyby nic nie było.Żarty czy prawdziwa akcja?

strażnik
Gość
strażnik

Widać po twarzach że zabawa przednia, wyglądają jak by byli na pikniku 🙂

strażak
Gość
strażak

A co mają płakać, albo siać panikę? Weź Ty się strzel w łeb.

Gosc
Gość
Gosc

A gdzie wojsko?! Hahaha 😂 😂

Chemik
Gość
Chemik

To pod polifarbem powinno zawsze stać około 20 tyś zastępów codziennie.

car
Gość
car

“Na miejscu działało dwadzieścia zastępów straży pożarnej”-może by tak 100 zastępów sprowadzić.Niech napiszą z imienia i nazwiska kto sciąga do jednej beczółki tele ludu,sprzętu .Niech napiszą jaki jest koszt takiego wyjazdu-oczywiście podatnik i tak to zapłaci…

strazak
Gość
strazak

Aleś Ty glupiutki…

strażak
Gość
strażak

Następny głupek. A jeśli by to były materiały wybuchowe, doszło by do detonacji, to takie półgłówki jak ty miały by pożywkę do obelg gdzie były służby…

Beczka śmiechu!
Gość
Beczka śmiechu!

Akcja jak we filmach Buu ha haa…..