Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Bronisława Szlauer odchodzi na emeryturę. Z cieszyńskim szpitalem była związana 40 lat

Fot. Szpital Śląski w Cieszynie

Na zasłużoną emeryturę odeszła wieloletnia Ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego lek. Bronisława Szlauer. Przepracowała w murach Szpitala Śląskiego 40 lat, z czego przez 22 lata była Ordynatorem, a wcześniej przez 15 lat zastępcą.

Rozwój i wysoki standard świadczonych usług przez Oddział Obserwacyjno-Zakaźny to zasługa, sprawnego kierownictwa Bronisławy Szlauer, która swoją wiedzę aktualizuje na bieżąco poprzez szerokie kontakty ze środowiskiem epidemiologów i lekarzy chorób zakaźnych w kraju, jak i w Europie. To ona wprowadziła nowoczesną diagnostykę chorób wirusowych wątroby oraz program interferonowy, dzięki czemu pacjenci uzyskali możliwość leczenia przewlekłych zapaleń wątroby na miejscu w Cieszynie, bez konieczności dojazdu do odległych ośrodków klinicznych. Warto wspomnieć również o aktywności pani doktor jako przewodniczącej Komitetu Zakażeń Szpitalnych i zaangażowaniu w prace Komitetu Walki z Rakiem w Powiecie Cieszyńskim.

Wielką zasługą pani doktor jest także przygotowanie szpitala na epidemię COVID-19. Od początku bardzo aktywnie angażowała się we wszelkie działania, mobilizując swoją postawą etyczną podległy personel, co przyczyniło się do zachowania ciągłości udzielania świadczeń i zminimalizowania ryzyka powstawania ognisk zakażeń w Szpitalu.

Aktywność i wiedza pani doktor zostały docenione przez uhonorowanie odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia” oraz orderem „Złoty Krzyż Zasługi”.

Na spotkaniu w szpitalu Bronisława Szlauer otrzymała podziękowania od dyrekcji i personelu za wieloletnią pracę mającą na celu dobro i zdrowie pacjentów, za ogromne zaangażowanie i perfekcjonizm, a także za każdą pogodną chwilę, za uśmiech i dobre rady, pomoc i wsparcie, za życzliwość i miłą atmosferę.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments