Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Cieszyn: Dobre projektowanie docenione. Śląska Rzecz 2019 – ZDJĘCIA

Za nami gala finałowa „Śląskiej Rzeczy 2019”, konkursu designu, organizowanego przez Zamek Cieszyn – warto dodać jedynego regionalnego – promującego lokalność zgodnie z ideą „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Nagrodzono i wyróżniono projekty, które poprawiają jakość życia.

W gronie laureatów nie zabrakło akcentów z naszego regionu. Statuetkę Śląska Rzecz 2019 w kategorii wystawiennictwo przyznano Urzędowi Miejskiemu w Cieszynie za położone na obu brzegach Olzy Open Air Museum, którego projekt powstał w pracowni RS+ Roberta Skitka. W kategorii produkt statuetka Śląskiej Rzeczy 20109 trafiła do spółki Formed za system do pielęgnacji noworodków SymbioCare, autorstwa Klaudii Kasprzak i Dominika Dyrlagi. W kategorii grafika użytkowa nagrodzono system informacji wizualnej dla The Software House w Gliwicach zaprojektowany przez Blank Studio. W kategorii usługa nagrody nie przyznano.

Wyróżnienie burmistrza Cieszyna powędrowało do Modelarni Ceramicznej Bogdana Kosaka w Cieszynie za porcelanową tyflografikę dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, zaprojektowaną przez Lecha Kolasińskiego, a znajdującą się w Ogrodzie Botanicznym UJ w Krakowie. Wyróżnienie Zamku Cieszyn trafiło z kolei do bielskiej firmy Pajak-Sport za Quest 4TWO, dwuosobowy śpiwór, zaprojektowany przez Wojciecha Kłapcia i Wojciecha Pająka.

Wystawa pokonkursowa jest czynna do 29 listopada na parterze oranżerii Zamku Cieszyn.

Autorką zdjęć jest Dorota Krehut-Raszyk

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments