Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Drugie kolumbarium

Przed dwoma laty w Cieszynie udostępniono pierwsze w regionie kolumbarium. Ściana urnowa została wybudowana na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Katowickiej. Teraz kolejne stanęło na Bobrku, gdzie przykościelny cmentarz jest także zawiadywany przez Zakład Gospodarki Komunalnej.

Stale rośnie zainteresowanie pochówkami urnowymi. – Dziesięć lat temu stanowiły one około pięciu procent z ogółu pochówków, a obecnie jest to już ponad 30 procent. Na tego rodzaju pochówek decydują się głównie osoby samotne oraz osoby, które mają dzieci rozrzucone po świecie – mówi Karina Żyłka, kierownik Działu Cmentarzy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

Pierwsze kolumbarium funkcjonujące od wiosny 2016 roku posiada 144 nisze po obu stronach. W każdej mogą zmieścić się 2-3 urny. Na Bobrku stanęły dwie kompaktowe ściany. W każdej jest 48 nisz, w których także zmieszczą się 2-3 urny. – Mamy już pierwsze rezerwacje, choć prace są jeszcze niedokończone. W niedługim czasie urządzony zostanie tam teren zielony – informuje Karina Żyłka.

Rezerwacje dokonywane są na okres 30 – 99 lat. Podstawowy koszt wynosi 2250 zł, a później po 50 zł za każdy rok użytkowania.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments