E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Ekologia bez granic

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

W Zespole Szkół im. W. Szybińskiego odbyła się konferencja podsumowująca międzynarodowe spotkania w ramach projektu “Junior Eco – Expert Projekt”.

Głównym celem jest zapoznanie się młodych z problemami czystości wody, gleby i powietrza w danym kraju analizując go w aspekcie ogólnoeuropejskim.  Warsztaty odbywają się co roku kolejno w jednej z partnerskich szkół: w Yspertal w Austrii, w Veseli nad Luznici w Czechach, w Tokaju na Węgrzech oraz w Zespole Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie. W tym roku do międzynarodowej grupy dołączyła także szkoła z Pieszczan na Słowacji.

Tym razem tematyka spotkań dotyczyła zagrożeń i walorów przyrodniczych Cieszyna i okolic. I tak pierwsza grupa uczestników projektu omówiła sposoby planowania zalesień. Druga grupa skupiła się na właściwościach unikalnego cieszyńskiego łuku naftowego. Trzecia grupa zwróciła uwagę na wpływ solanki na rozwój gminy w Dębowcu. Czwarta grupa zaprezentowała kompletne rozwiązania do oczyszczania ścieków przemysłowych. Piąta grupa przedstawiła relację ze spotkania z przedstawicielami firmy wykorzystującej ekologiczne metody przetwarzania owiec w Istebnej oraz pokazała tajniki produkcji miodu w pasiece.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments