Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Groził przechodniom nożem

Cieszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta zaczepiał przypadkowo napotkane osoby i groził im nożem.

Do zdarzenia doszło w pobliżu ronda przy zbiegu ulic Korfantego i Kolejowej. Z relacji młodego chłopaka i dziewczyny wynika, że nieznany mężczyzna zaczepił ich na chodniku. Najpierw zabronił im przejścia przez ulicę, a potem bez żadnego powodu zagroził nożem.

– Napastnik ruszył w ich kierunku trzymając nóż w ręku. Chłopakowi i dziewczynie udało się uciec na pobliską stację paliw, skąd zadzwonili na policję. Agresor poszedł dalej w kierunku ulicy Garncarskiej. Po drodze miał cały czas wymachiwać nożem w kierunku przejeżdżających drogą pojazdów. Na ulicy Garncarskiej zaczepił kolejne dwie kobiety. Jednej z nich także groził nożem, który trzymał w ręku – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Wezwani na miejsce mundurowi zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Znaleźli przy nim aż sześć różnych noży kuchennych. Zatrzymany 53-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Nie był też wcześniej karany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu kryminalni przedstawili mu zarzuty. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments