Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn, Hażlach, Zebrzydowice: Jest porozumienie między gminami

Fot. mat.pras.

Na tą wiadomość wielu pasażerów czekało od dawna. Podpisano trójstronne porozumienie międzygminne między Cieszynem, gminą Hażlach i Zebrzydowice.  Tym samym współpraca w zakresie komunikacji miejskiej zostaje przedłużona.

– Linie 22, 30 i 32 nadal będą służyć nie tylko mieszkańcom Cieszyna, ale także podróżnym z Kaczyc czy Pogwizdowa. Cieszę się, że wspólnie je finansujemy, potwierdzając, że priorytetem jest wygoda naszych mieszkańców – komentuje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna i dodaje: – Zachęcam wszystkich do korzystania z komunikacji miejskiej. Od kilku dni można za przejazd płacić u kierowcy oraz swobodnie korzystać z wszystkich drzwi, co miałam okazję dzisiaj sprawdzić osobiście.

Warto dodać, że w związku z pandemią autobusy są ozonowane i na bieżąco dezynfekowane środkiem dezynfekująco-myjącym zwalczającym wirusy oraz na każdym przystanku końcowym wietrzone. Przypominamy, że nadal obowiązuje w autobusach komunikacji miejskiej konieczność zakrywania ust i nosa.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 rok temu

Nie wiem kogo zabrakło z tryumwiratu na zdjęciu ale naliczyłam 2 a nie 3. Ważne jest, że można swobodnie korzystać z wszystkich drzwi. Jeśli pani burmistrz sprawdziła osobiście wszystkie drzwi – to ważne, nie trzeba wyważać otwartych. Ważne jest też , że jest komunikacja do Pogwizdowa tak potrzebna podobno dla Hermenegildy ale nie wiem której. Szkoda, że nie ma konduktora ale Hermenegildy ile ich jest – powinny zaakceptować, że kierowca ważniejszy. Szkoda, że Hermenegildy nie wiedzą jak dużo finansują wspólnie gminy z tryumwiratu. Jeśli pani burmistrz się cieszy, Hermenegildy już nie muszą ale muszą klaskać.