Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Jedna interwencja, dwóch przestępców

Fot. KPP w Cieszynie

Mundurowi z cieszyńskiej drogówki zatrzymali 34-latka, który kierował pod wpływem narkotyków. Uwagę funkcjonariuszy przyciągnął swoim zachowaniem w rejonie przejścia dla pieszych, gdy uniemożliwił pokonanie go osobom sygnalizującym taki zamiar. Policjanci ujawnili przy nim narkotyki…

Policjanci przypominają, że w myśl nowych przepisów, pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem (nie dotyczy to tramwaju) już przy wchodzeniu na “zebrę”. – Obecnie należy jeszcze większą uwagę przywiązywać do tego, co dzieje się na jezdni i chodniku, kiedy zbliżamy się do przejścia. W związku ze statystykami tragicznych wydarzeń na przejściach dla pieszych, nowe obowiązki zostały nałożone zarówno na kierujących, jak i na pieszych – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

O nowych zasadach najwyraźniej zapomniał mężczyzna kierujący volkswagenem, który nie zatrzymał się w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Kolejowej w Cieszynie, pomimo tego, że oczekiwały przy nim osoby i sygnalizowały zamiar przejścia przez jezdnię. – Mężczyzna kierujący samochodem podczas kontroli był nadzwyczaj wesoły, a jednocześnie obojętny na to, co się wokół niego dzieje. Policjanci przeprowadzili test na zawartość narkotyków w jego krwi. Tester wskazał, że 34-latek był pod wpływem marihuany. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli nieznaczne ilości marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Została mu również pobrana krew w celu analizy zawartości środków narkotycznych. Zatrzymano również jego prawo jazdy – informuje Krzysztof Pawlik.

To jednak nie koniec zdarzenia. Interweniującym policjantom bacznie przyglądał się bowiem rowerzysta, który wcześniej jechał przez przejście dla pieszych oraz nie stosował się do obowiązku jazdy prawą stroną jezdni. Jeden z mundurowych zwrócił mu uwagę na wykroczenia i chciał sprawdzić jego dane. Ten z kolei uznał, że do tego nie dopuści, ponieważ jest poszukiwany. Usiłował uciec, w trakcie szarpaniny uderzył policjanta, ale szybko został obezwładniony. Wyszło na jaw, że 27-letni mieszkaniec Cieszyna jest poszukiwany w celu odbycia kary 15 miesięcy pozbawienia wolności. Został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego w Cieszynie. Teraz mężczyznę czeka kolejne postępowanie karne dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji i zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowych. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hahaha
Hahaha
1 miesiąc temu

Pat i Mat normalnie