Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Kasa na eko-dotacje

Od 1 października ruszy nabór wniosków o dotację celową na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodną. Jak można zdobyć pieniądze?

O dotacje mogą się ubiegać podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych (w tym osoby fizyczne), które są posiadaczami mieszkalnych budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych lub lokali mieszkalnych położonych w Cieszynie. Dla jakich realizacji przewidziano dotację? Dla takich, które ograniczają niską emisję (np. poprzez zastąpienie niskosprawnych pieców węglowych piecami gazowymi, olejowymi, elektrycznymi; podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej; wykorzystanie alternatywnych źródeł ciepła, takich jak systemy solarne lub pompy ciepła), uporządkowują gospodarkę wodno-ściekową (poprzez likwidację zbiorników na nieczystości ciekłe bądź przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, za pośrednictwem przyłącza grawitacyjnego bądź ciśnieniowego; wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków na terenach Gminy Cieszyn, znajdujących się poza obszarem aglomeracji), zwiększają retencję wód opadowych na terenie miasta poprzez realizację systemów do gromadzenia wód opadowych i ograniczania ich odpływu w miejscu powstawania (poprzez zakup i montaż bądź wykonanie zbiorników i infrastruktury technicznej do magazynowania (retencjonowania) i wykorzystania wód opadowych lub przeprowadzenie prac instalacyjno-remontowych umożliwiających dostosowanie wyłączonych z eksploatacji osadników na nieczystości ciekłe, bądź przydomowych oczyszczalni do funkcji magazynowania (retencjonowania) i wykorzystania wód opadowych).

Formularze wniosków dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej Cieszyna (www.cieszyn.pl). Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego na parterze budynku Ratusza, w godzinach pracy Urzędu, bądź przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Cieszynie, Rynek 1, 43-400 Cieszyn (terminem złożenia wniosku jest data jego wpływu do Urzędu) w terminie do 15 listopada.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
16 dni temu

Skąd dotacje? Program Czyste Powietrze obok? Ach prawdopodobnie z kierunku WFOŚi GW ale Czyste Powietrze też stamtąd i dotychczas samorządy nie były bezpośrednio zaangażowane. Kierunek wreszcie słuszny ale nie we wszystkich gminach. Więc jak to jest: rząd prowadzi czy ma prowadzić samorząd?

Janek
Janek
15 dni temu

O co panu chodzi? Miesza pan pod każdym artykułem i wypisuje historie niestworzone.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
15 dni temu
Reply to  Janek

Wyraźnie pani określiła, chodzi o współpracę rządu z samorządami. Jeśli nadal nie wiadomo, uzupełnię że wcześniej gminy dostawały kasę bezpośrednio z WFOŚiGW i temat był prowadzony w gminach. Wymyślono później, że będzie centralnie i gminy były tylko przyczółkiem w zbieraniu mieszkańców, udostępnianiu lokum do kampanii informacyjnej prowadzonej przez WFOŚiGW. Aby twierdzić, że mieszam – trzeba mieć trochę wiedzy i argumenty co jest tutaj nie tak w moim komentarzu. Jeśli słyszę, że troll – nie ma rozmowy.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
15 dni temu
Reply to  Janek

Wypisuję “historie niestworzone” bo mam coś do powiedzenia. Nie masz więc piszesz uwagę do komentującej, że za często komentuje, nie pierwszy tutaj “mądrzejszy”.

Janek
Janek
15 dni temu

Jesteś zwykłym TROLLEM.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
15 dni temu
Reply to  Janek

“Gadaj do obrazu a on ani razu?