Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Kasa na eko-dotacje

Od 1 października ruszy nabór wniosków o dotację celową na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodną. Jak można zdobyć pieniądze?

O dotacje mogą się ubiegać podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych (w tym osoby fizyczne), które są posiadaczami mieszkalnych budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych lub lokali mieszkalnych położonych w Cieszynie. Dla jakich realizacji przewidziano dotację? Dla takich, które ograniczają niską emisję (np. poprzez zastąpienie niskosprawnych pieców węglowych piecami gazowymi, olejowymi, elektrycznymi; podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej; wykorzystanie alternatywnych źródeł ciepła, takich jak systemy solarne lub pompy ciepła), uporządkowują gospodarkę wodno-ściekową (poprzez likwidację zbiorników na nieczystości ciekłe bądź przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, za pośrednictwem przyłącza grawitacyjnego bądź ciśnieniowego; wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków na terenach Gminy Cieszyn, znajdujących się poza obszarem aglomeracji), zwiększają retencję wód opadowych na terenie miasta poprzez realizację systemów do gromadzenia wód opadowych i ograniczania ich odpływu w miejscu powstawania (poprzez zakup i montaż bądź wykonanie zbiorników i infrastruktury technicznej do magazynowania (retencjonowania) i wykorzystania wód opadowych lub przeprowadzenie prac instalacyjno-remontowych umożliwiających dostosowanie wyłączonych z eksploatacji osadników na nieczystości ciekłe, bądź przydomowych oczyszczalni do funkcji magazynowania (retencjonowania) i wykorzystania wód opadowych).

Formularze wniosków dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej Cieszyna (www.cieszyn.pl). Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego na parterze budynku Ratusza, w godzinach pracy Urzędu, bądź przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Cieszynie, Rynek 1, 43-400 Cieszyn (terminem złożenia wniosku jest data jego wpływu do Urzędu) w terminie do 15 listopada.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Skąd dotacje? Program Czyste Powietrze obok? Ach prawdopodobnie z kierunku WFOŚi GW ale Czyste Powietrze też stamtąd i dotychczas samorządy nie były bezpośrednio zaangażowane. Kierunek wreszcie słuszny ale nie we wszystkich gminach. Więc jak to jest: rząd prowadzi czy ma prowadzić samorząd?

Janek
Janek
2 lat temu

O co panu chodzi? Miesza pan pod każdym artykułem i wypisuje historie niestworzone.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu
Reply to  Janek

Wyraźnie pani określiła, chodzi o współpracę rządu z samorządami. Jeśli nadal nie wiadomo, uzupełnię że wcześniej gminy dostawały kasę bezpośrednio z WFOŚiGW i temat był prowadzony w gminach. Wymyślono później, że będzie centralnie i gminy były tylko przyczółkiem w zbieraniu mieszkańców, udostępnianiu lokum do kampanii informacyjnej prowadzonej przez WFOŚiGW. Aby twierdzić, że mieszam – trzeba mieć trochę wiedzy i argumenty co jest tutaj nie tak w moim komentarzu. Jeśli słyszę, że troll – nie ma rozmowy.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu
Reply to  Janek

Wypisuję “historie niestworzone” bo mam coś do powiedzenia. Nie masz więc piszesz uwagę do komentującej, że za często komentuje, nie pierwszy tutaj “mądrzejszy”.

Janek
Janek
2 lat temu

Jesteś zwykłym TROLLEM.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu
Reply to  Janek

“Gadaj do obrazu a on ani razu?