Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Kolejny dramat na drodze. Rowerzysta zginął na miejscu

Fo

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w sobotę. 46-letni cyklista, zjeżdżając ulicą Mickiewicza, z nieustalonych przyczyn uderzył w ścianę budynku przy alei Łyska. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Wypadek wydarzył się około godz. 21.40. Wówczas to służby ratunkowe zostały poinformowane o tym, że rowerzysta uderzył w ścianę budynku przy alei Jana Łyska w Cieszynie. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

W związku z wypadkiem policjanci wykonali niezbędne czynności procesowe, w tym przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Obecny na miejscu zdarzenia prokurator zarządził sekcję zwłok. Sprawę wyjaśniają pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

– Policjanci apelują do kierowców i pozostałych użytkowników dróg o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, roztargnienie na drodze, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii – mówi rzecznik prasowy cieszyńskiej komendy policji Krzysztof Pawlik.

google_news