Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Książka wspiera bohatera

“Książka wspiera bohatera” – to nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej “Arka”. W ramach akcji zorganizowano dzisiaj na rynku w Cieszynie mobilny kiermasz książki, a także układano gigantyczne puzzle.

Inicjatywa “Książka wspiera bohatera” polega na zbieraniu niepotrzebnych książek, a następnie sprzedaży ich na kiermaszach dając im w ten sposób “drugie życie”. Za zebrane środki “Arka” zamierza fundować bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniać ich zielone marzenia.

W akcję zaangażowani są już uczestnicy z ponad stu miast. Książki zbierają m.in. pracownicy Lasów Państwowych oraz szkoły i przedszkola w całej Polsce.  – To smutne iż tuż przed Światowym Dniem Książki kolejne obrazki z naszego kraju, które ludzie oglądają na całym świecie, to zdjęcia palonych książek. Dlatego apelujemy nie palcie ich – przyślijcie je nam – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Każdy kto chce przyłączyć się do tej inicjatywy może wysłać „niepotrzebne książki” na adres: Fundacja Ekologiczna ARKA ul. Kosmiczna 15b, 43-300 Bielsko- Biała.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments