Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Cieszyn: Kto zgubił gotówkę? Kasa czeka w starostwie

Fot. ilustracyjne

25 sierpnia jeden z mieszkańców powiatu cieszyńskiego, przyniósł do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie, większą sumę gotówki, w tym złotówki i walutę obcą.

Wzorowa postawa zasługująca na najwyższe uznanie, zachowanie godne do naśladowania oraz wielki dowód na uczciwość znalazcy. Co warto podkreślić – mężczyzna nie miał wątpliwości, że znaleziona gotówka powinna jak najszybciej trafić do właściciela – mówi Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Właściciel pieniędzy musi udowodnić, że znaleziona gotówka należy do niego, między innymi wskazując na możliwe miejsce ich zagubienia, kwotę, nominały czy rodzaj waluty. Zgodnie z polskim prawem znalazcy należy się 10 proc. wartości od znalezionej gotówki.

Gotówka będzie czekała na właściciela do 14 sierpnia 2022 roku. Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy ulicy Bobreckiej 29, w Wydziale Organizacyjnym – pokój 210, III piętro. Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 730-1500, tel. 33 4777 210.

W przypadku zabrania znalezionych pieniędzy lub innej rzeczy i niepoinformowania o tym fakcie policji lub nieprzekazaniu ich do Biura Rzeczy Znalezionych, mieszczącym się przy każdym starostwie powiatowym w Polsce, możemy odpowiadać za przestępstwo przywłaszczenia – podkreśla starosta.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments